Turkiškos pirtys

Šalia suomiškos saunos, pastarąjį dešimtmetį mūsų šalyje sparčiai populiarėja rytietiška garinė pirtis. Kaip jau rašėme, garinės pirtys daugiau paplitusios šiltesnio klimato šalyse. Įvairūs rašytiniai šaltiniai pasakoja mums apie Senovės Graikijos, Romos, Bizantijos, arabų ir turkų garines pirtis. Mūsų šalyje garinės pirtys daugiau žinomos kaip turkiškos, todėl jas pristatysime turkiškos pirties apžvalga.

Turkiškos pirties veikimo principas

Tradicinės Turkiškos pirtys Turkijoje, tai dideli akmeniniai pastatai su juos puošiančiais aukštais kupolais, atliekančiais svarbią rolę garų cirkuliavimo sistemoje, pirties viduje dažniausiai matome įvairias dekoracijas, marmuro kolonas ir Turkiška pirtisfontanus. Tradicinėje turkiškoje pirtyje nėra garo generatorių. Garas ten išgaunamas šlakstant vandeniu įkaitusius paviršius, tokiu būdu išgaunama beveik 100% drėgmė ir 55°- 60°C temperatūra. Tinkamos drėgmės ir temperatūros santykio palaikymui  sienos ir gultai turkiškoje pirtyje turi būti pastoviai šlakstomi vandeniu. Tai daroma ir tam, kad šylant sienoms, grindims ir gultams neįkaistų oras, kad būtų lengva kvėpuoti.

Procedūros turkiškoje - garinėje pirtyje

Apsilankymas turkiškoje pirtyje prasideda nuo persirengimo kambario, panašaus į lietuvišką priešpirtį. Čia dažniausiai palaikoma 28-34 °C temperatūra, kurioje kūnas pamažu įšyla, pasirengdamas aukštesnei sekančių patalpų temperatūrai.

Sušilus galima eiti toliau į erdvią patalpą su akmeniniais gultais. Šie gultai Turkijoje vadinami pilvo akmenimis. Gulint ant jų labai svarbu gerai išprakaituoti ir pasiruošti eiti į garinimosi patalpas, kurių paprastai būna keletas. Turkiška pirtis yra lyginama su žmogaus delnu, kurio kiekvienas pirštas simbolizuoja atskirą garinimosi patalpą su jos individualia temperatūra.

Pasigarinus paprastai grįžtama į patalpą su akmeniniais gultais, ten ilsimasi ir vėl išprakaituojama. Vėliau iškaitintas, atpalaiduotas kūnas gerai išmasažuojamas, naudojant putas ir įvairius kvepiančius aliejus, atliekamas jo pilingas, po to panyrama į negilius baseinus, apsiplaunama duše arba apsipilama vandeniu iš kaušo. Laikantis senųjų tradicijų, patartina galvą apipilti šaltesniu, o kūną - šiltesniu vandeniu. Pirties procedūros tradiciškai baigiamos „Kaifoje", t.y. poilsio kambaryje, kur klientai vaišinami arbata arba kava bei gali parūkyti kaljaną.

Turkiša - garinė pirtis ir jos procedūrų nauda

Pažymėtina, kad garinės pirties mikroklimatas puikiai tinka ir tiems, kuriems sunku ištverti karštoje saunoje. Maudymasis garinėje pirtyjeGarinė pirtis rekomenduojamas sergantiems įvairiomis kvėpavimo takų ligomis, besiskundžiantiems sąnarių skausmais, jis padeda prastai miegantiems ar turintiems sutrikusią medžiagų apykaitą, padeda atsikratyti antsvorio, gerina kraujotaką, atjaunina ir atgaivina visą kūną. Garinės pirties procedūros itin rekomenduojamos moterims. Reguliarūs garinės pirties seansai, puikiai padeda kovoti su celiulitu, yra puiki odos priežiūros priemonė, procedūros joje išvalo odą, padaro ją standžia ir švelnia kaip šilkas. Savo poveikiu turkiška pirtis pranašesne už suomišką pirtį. Daugeliui žmonių būtent turkiška pirtis puikiai tinka sveikatos sustiprinimui. Kiekvienas apsilankymas tokioje pirtyje suteikia kūno lengvumo ir sielos apvalymo pojūtį.

Įprasta garinė pirtis

gerokai skiriasi nuo mums žinomos tradicinės turkiškos pirties. Turkiškoje pirtyje šyla tik sienos, grindys ir gultai, padengti marmuru ar keramika. Norint pirtyje palaikyti reikiamą temperatūrą ir drėgmę, sienos ir gultai šlakstomi vandeniu. Tačiau garinėje pirtyje garas gaminamas garo generatoriuose ir tiekiamas į garinės pirties patalpą. Garinėse pirtyse paviršiai taip pat šildomi. Šalia gultų ir grindų tapo šildomos ir sienos bei kiti pirties elementai, kad žmogus, kuris naudojasi pirties procedūromis galėtų maloniai prisiliesti prie bet kokio garinės pirties paviršiaus ir jausti malonią šilumą. Iš kitų tipų pirčių garinė pirtis išsiskiria savo prabangia apdaila, kuriai dažniausiai naudojamas  marmuras arba keramikinė mozaika. Įspūdingas sienų bei lubų dekoracijas ir raštus puošia įvairūs apšvietimo elementai.

Garinės pirties vieta

Garinės pirtys dažniausiai įrengiamos viešuosiuose objektuose (sporto ir sveikatingumo centrai, sanatorijos ir reabilitacijos centrai, SPA kompleksai), o taip pat privačiuose objektuose, individualiuose namuose, atskirose poilsio patalpose ir netgi butuose.

Įrengti garinę pirtį galima praktiškai bet kurioje pastato vietoje,  tačiau svarbu žinoti,  kad šalia pirties patalpos turi būti ir nedidelė techninė patalpa, kurioje bus sumontuota technologinė garinės pirties įranga (garo generatorius, aromatų dozatorius, šviesos projektorius), o taip pat santechninis ar elektros pirties valdymo mazgas,  pirties vidaus grindų, gultų bei sienų šildymo sistemos. Standartinei įrangai sumontuoti pakanka visiškai nedaug vietos,  t.y. bent vieno laisvo kvadratinio metro ploto sienos dalyje. Į numatytą technologinės įrangos vietą atvedami elektros, vandentiekio ir kanalizacijos įvadai.

Garinės pirties įrengimas

Atsiradus naujoms technologijoms ir medžiagoms, garinių pirčių statyba tapo pranašesnė  ir patogesnė eksploatavimui. Atsisakius šaltų statybinių medžiagų (betono, plytų ir kt.) atsirado galimybė garinėje pirtyje sukurti žymiai komfortiškesnį mikroklimatą. Garinės pirties patalpos paviršiai jau būna kambario temperatūros ir netgi nejungiant garo generatoriaus galima sušildyti gultus, grindis bei sienas iki 30 – 35 laipsnių temperatūros. Tokioje temperatūroje garinės pirties patalpą galima naudoti kaip pilingo procedūrų kambarį.

Šilta patalpa leidžia sutrumpinti kaitinimo laiką iki darbinės šilumos,  kuomet temperatūra siekia 50-55 laipsnių temperatūrą, sumažina kondensatą, garas tokio tipo pirtyje mažiau šlapias, nei garinėje pirtyje iš betono (šaltoje), todėl galima mėgautis vidaus interjeru ir neįprasta garinės pirties apdaila, kupolo formomis, nišomis, kolonomis ir t.t. Tinkamai įrengta ventiliacija garinėje pirtyje užtikrina lengvą kvėpavimą.

Garinių ir turkiškų pirčių statyba

Garinių ir turkiškų pirčių statyba (įrengimui) naudojame sustiprintą armuotą polistireną. Visi darbai atliekami griežtai pagal patentuotas vokiečių technologijas. Gamyba iš šios medžiagos leidžia pagaminti praktiškai bet kokias vidaus formas. Galime patenkinti net ir išrankiausių klientų poreikius įrengdami kupolo ar arkos formos lubas, lenktus gultus bei suolus, kolonadas ir kitus elementus. Pagal pirties projektą pirties elementus gaminame savo gamybinėse patalpose ir į objekto vietą pirties elementus pristatome jau pagamintais segmentais, todėl objekte galime užtikrinti nepriekaištingą švarą ir greitus atlikimo terminus.

Pirčių suolai ir gultai

Pirties šildymas

Įrengsime sienų, gultų bei grindų šildymą. Paviršių šildymas gali būti termofikacinis (vandens) arba elektrinis. Toks šildymo būdas yra praktiškas, patogus eksplotuojant, saugus sveikatai. Šildymas gali būti palaikomas automatiškai nustačius norimą temperatūrą. Garinės pirties paviršių šildymas puikiai sąveikauja su garo generatoriumi. Jeigu pirties oro temperatūra yra gana aukšta, kurią sukelia vidaus paviršių šildymo sistema, tuomet,  norint pakelti temperatūrą iki darbinės (55 – 60 C ), garo generatorius veiks trumpiau. Garo generatorius išsijungia automatiškai,  pasiekus darbinę temperatūrą ir įsijungia temperatūrai nukritus. Pirties garo generatoriaus  ir paviršių šildymo darbą kontroliuoja termo davikliai.

Pirties apšvietimas ir akustika

Garinės pirtys žavi savo prabangia apdaila, kurią pabrėžia įspūdingas patalpų apšvietimas. Šviestuvai gali būti montuojami į grindis, gultų apatinėje dalyje, sienose ir lubose. Gali būti apšviesti įvairūs garinės pirties elementai, tokie kaip kolonos, garo vazos, šalto vandens kriauklės ir kitos dekoracijos. Tam naudojame įvairius drėgmei atsparius  LED šviestuvus. O garinės pirties lubas papuoš įspūdingas žvaigždėtas dangus. Tai daugybė lubose išvedžiotų ir sumontuotų optinių kabelių kurių švietimo intensyvumą galite valdyti. Galite pasirinkti Jums patinkančią šviesos spalvą arba įjungti automatinį režimą, kuomet žvaigždelių spalva keisis automatiškai.

Garinės pirties procedūros bus malonesnės skambant rytietiškai atpalaiduojančiai muzikai ar Jūsų pamėgtiems ritmams.

Montuojame CD/FM/MP3 grotuvus ir atsparius drėgmei specialiai pirtims ir baseinams skirtus plačiajuosčius garsiakalbius kurių galingumas 80W. Garsiakalbių darbinė temperatūra -25 / +80 oC.

Garinės pirties valdymas

Garinės pirties valdymasJūsų patogumui sumontuosime sensorinį skydelį. Jo pagalba vienu paspaudimu galėsite valdyti garo generatoriaus įjungimą/išjungimą, jo veikimo laiką, aromato dozavimą, apšvietimą bei ventiliaciją. Po garinės pirties procedūrų vienu paspaudimu atliksite garo generatoriaus praplovimą. Skaitmeniniame ekrane matysite visus veikimo režimus, garinės pirties temperatūrą ir kitus nustatymus.

Mūsų paslaugos

Didelis technologinės įrangos pasirinkimas turkiškoms ir garinėms pirtims leidžia įgyvendinti kiekvieno kliento norus ir pageidavimus. Visa įranga bei  medžiagos naudojamos mūsų garinių pirčių įrengimui turi atitikties ir higienos sertifikatus.

Mūsų išdirbta turkiškų pirčių įrengimo technologija užtikrins visus saugumo, patogumo naudojant ir komforto reikalavimus!

Paslaugas teikiame tiek kompleksiškai nuo projekto paruošimo iki jo įgyvendinimo, tiek atskirais darbų etapais. Ilgametė darbo patirtis ir kvalifikuotas personalas leidžia įrengti pirtį nuo pirties projekto suformulavimo iki bet kokio statybos etapo. Kvalifikuoti inžinieriai-projektuotojai padės išspręsti įvairias sudėtingas situacijas ir rasti optimalius sprendimus.

Kiekvienas mūsų rengiamas projektas yra individualus, todėl garinės pirties įrengimo sąmatą galime paruošti tik apkalbėję visas detales su klientu.

Jeigu Jūs nesate apsisprendę dėl Jūsų turkiškos pirties įrengimo detalių, mes visuomet esame pasiruošę atvykti į objektą ir suteikti visas reikalingas konsultacijas, bei sąmatas parengti NEMOKAMAI!

Garinės pirties mastas, nepriklausomai nuo jos etninės kilmės, leidžia realizuoti įvairias įrengimo idėjas, pabrėžti savininko ekonominę padėtį bei išreikšti jo individualumą.

Atsižvelgdami į Jūsų norus, finansines galimybes bei patalpų ypatumus, patarsime kokią garinę pirtį būtų geriau įsirengti ir kompleksiškai ją įrengsime.