Baseinų įranga

Kiekvienas baseinas, nepriklausomai nuo jo dydžio ir tipo, yra sudėtinga hidrotechninė sistema, kurią sudaro baseino korpusas ir speciali baseino įranga. Šios įrangos paskirtis - užtikrinti tinkamą baseino funkcionavimą bei gerą vandens kokybę.

Standartinę kiekvieno baseino įrangą sudaro:

 • baseino korpusasBaseinų įranga
 • įdėtinės detalės
 • baseino magistraliniai vamzdynai
 • baseino vandens filtras
 • cirkuliacinis siurblys
Papildomą baseinų įrangą sudaro:
 • baseino vandens šildymo sistema
 • UV-C sterilizatoriai
 • drėgmės surinkėjai
 • automatikos blokas
 • kopetėlės, turėklai
 • baseino apšvietimas
 • baseino hidromasažiniai įrenginiai
 • vandens kaskados
 • baseinų aksesuarai

STANDARTINĖ BASEINO ĮRANGA

Baseinų vandens filtrai Cirkuliaciniai siurbliai  Baseinų filtravimo blokai  Įdėtinė detalės
Baseinų vandens filtrai Cirkuliaciniai siurbliai Baseinų filtravimo blokai Baseinų įdėtinės detalės

Baseino korpusas

Pagrindinė, matoma baseino dalis yra baseino korpusas. Klientams siūlome įvairių dydžių, tipų bei formų baseino korpusus. Apie jų privalumus ir trūkumus skaitykite rubrikose betoniniai baseinai, plastikiniai baseinai, dekoratyviniai baseinai ir hidromasažiniai SPA baseinai.

Baseino vandens filtras

Baseinų vandens filtras yra pagrindinė baseinų technologinės įrangos sudedamoji dalis, kurio dėka vanduo ilgą laiką išlieka švarus, skaidrus ir saugus Jūsų sveikatai. Baseinų vandens filtrai skirti sulaikyti susidariusias kietasias mikro daleles vandenyje, kurios filtro praplovimo metu yra pašalinamos iš filtro. Filtrai yra užpildyti skirtingų frakcijų kvarciniu smėliu kuris kaip filtruojantis elementas nėra keičiamas ir tarnauja daugelį metų.

Filtravimo blokas

Baseino vandens filtravimo blokas užtikrina vandens švarumą. Standartinį filtravimo bloką sudaro, pagamintas iš specialaus plastiko, stiklo pluošto arba nerūdijančio plieno korpuso vandens valymo filtras, vandens spaudimo matuoklis, filtro valdymo sklendė ir cirkuliacinis vandens siurblys. Rinkoje rasite nemažą filtravimo blokų pasiūlą, tačiau kokį vandens filtravimą bepasirinktumėt, jis turi atitikti baseino tūrį bei jo naudojimo specifiką, įskaitant ar tai bus privatus ar visuomeninis baseinas.

Cirkuliacinis siurblys

Cirkuliacinis siurblys yra pagrindinė baseino vandens filtravimo sistemos sudedamoji dalis. Šie sausai pastatomi vandens siurbliai skirti pastoviam vandens tiekimui į baseino filtrą, bei užtikrinti reikiamą vandens cirkuliaciją baseine. Cirkuliaciniai baseino vandens siurbliai parenkami individualiai kiekvienam baseinui atsižvelgiant į baseino paskirtį, jo eksploataciją, bei kitus techninius ypatumus.

Įdėtinės detalės

Įdėtinės detalės paprastai gaminamos iš plastiko, nerūdijančio plieno arba bronzos. Joms priklauso skimeriai, vandens grąžinimo purkštukai, vandens nuleidimo detalės, žibintai ir kt.

Baseinų įranga - skimeriaiSkimeris – tai baseino detalė, per kurią vanduo ir jame esantys nešvarumai surenkami nuo baseino vandens paviršiaus. Stambus nešvarumai, tokie kaip lapai, šakelės ir kiti, surenkami skimeryje esančiame grubaus valymo filtre, o smulkesnės dalelės siurblio pagalba vamzdynais patenka į filtrą. Skimeriai gali būti pagaminti arba iš plastiko, arba iš nerūdijančio plieno. Jie būna dviejų dydžių, vadinamų „mini" ir „maxi". Jeigu statomas didelis baseinas, teks įdėti daugiau skimerių, jeigu baseinas nedidelis, pakaks vieno skimerio, hidromasažiniams SPA baseinams ir sūkurinėms vonioms montuojami „mini" skimeriai.

Vandens grąžinimo purkštukai atlieka filtruoto vandens grąžinimo į baseiną funkciją. Rinkoje dažnai pasitaiko pigūs, bet nekokybiški purkštukai.  Mūsų siūlomi vandens grąžinimo purkštukai gali būti tiek brangesni, tiek pigesni. Pigesni bus pagaminti iš plastiko, brangesni iš nerūdijančio plieno arba bronzos.

Vandens nuleidimo detalės (trapas) atlieka panašią funkciją kaip ir skimeriai, tačiau nešvarų vandenį jos paima iš baseino dugno. Šios įdėtinės detalės, kartais vadinamos vandens išleidimo detalėmis, nes jomis baseino vanduo nuvedamas į kanalizaciją. Žibintai yra būtinas įdėtinių detalių sąraše, kadangi baseino vandens apšvietimas svarbus ne tik grožio, bet ir saugaus naudojimosi baseinu kontekste. Baseino dugno matomumas bet kuriuo jo apšvietimo režimu turi būti užtikrintas. Paskutiniu metu vis labiau populiarėja ekonomiškesnis LED apšvietimas, kuri pasiūloje turime ir mes.

Magistraliniai vamzdynai

Šie vamzdynai bet kokio dydžio baseinui turi būti pakankamai kokybiški. Baseinų magistralinių vamzdynų įrengimui naudojame tik aukštos kokybės, didelį spaudimą išlaikančius, klijuojamus PVC vamzdžius.

PAPILDOMA BASEINŲ ĮRANGA
Baseinų šildymas Drėgmės surinkėjai  UV-sterilizatoriai  Baseinų apšvietimas
Baseinų šildymas Drėgmės surinkėjai UV - sterilizatoriai Baseinų apšvietimas

Vandens šildymo sistema

Baseino vandens šildymas yra svarbus, todėl jį būtina teisingai įrengti. Baseinas pirmiausiai turi būti aprūpintas tinkama termo izoliacija. Tam dažniausiai naudojamas 50 - 100 mm. ekstrūdinis putų polistirolis, vamzdynai įvelkami į specialius termo šarvus. Šalia to turi būti šildomas ir pats vanduo. Šildyti ji galima šilumos katilo, elektrinio šildytuvo, saulės kolektoriaus arba šilumos siurblio pagalba. Visgi mūsų šalyje labiausiai paplitęs baseino vandens šildymas šilumos katilu. Šis būdas ganėtinai paprastas, nes pakanka atvesti tik atskirą kontūrą nuo katilo iki baseino technologinės įrangos vietos ir sumontuoti šildytuvą. Jei Jūsų atveju įrengti šildymą nuo šilumos katilo bus sudėtinga, pasiūlysime Jums kitus, minėtus vandens šildymo būdus, o mūsų specialistai tinkamai sumontuos pasirinktą sistemą.

 Primename, kad kartu su išvardintais vandens šildymo būdais, lauko baseinuose šildymo nuostolius sumažins baseinų uždangalai, kurių nemažą pasiūlą rasite mūsų tinklalapyje skiltyje baseino uždangos.

Pagaliau norėtume akcentuoti, kad sumažinti vandens šilumos praradimo nuostolius ir tuo pačiu baseino eksploatacines išlaidas bus galima tik tinkamai įrengus visą baseiną.

Drėgmės surinkėjai

Drėgmės kiekis patalpoje, kurioje įrengtas vandens objektas, būtinai turi būti reguliuojamas. Mums tenka susidurti su įvairiais drėgmės reguliavimo būdais, bet ne visi jie yra pakankamai efektyvus. Klientams siūlome patikimus automatinius drėgmės surinkėjus, skirtus patalpoms net su padidinta chloro garų koncentracija, kurie sėkmingai šalina ne tik drėgmę bet kokio tipo patalpose, bet ir kartais pasitaikantį nemalonų pelėsių bei rūdžių kvapą.

Mūsų drėgmės surinkėjuose įrengtas automatinis hidrostatas su skaitmeniniu valdymu, prietaiso filtrai užtikrina gaivų patalpos orą. Naudotis šiais drėgmės surinkėjais paprasta, jie nereikalauja ypatingos priežiūros ar aptarnavimo.

Automatikos blokas

Baseino vandens filtravimo ir priežiūros procesų automatizavimas ženkliai palengvins Jūsų baseino priežiūrą. Automatikos bloką sudaro automatinė filtro praplovimo sklendė, automatinė vandens priežiūros priemonių dozavimo stotelė, vandens lygio kontrolės sistema ir UV sterilizatoriai.

Automatinė filtro praplovimo sklendė. Vandens filtravimo blokai surenka vandenyje esančius nešvarumus, todėl filtrus reikia periodiškai praplauti. Tai galima padaryti rankiniu būdu, tačiau automatinė filtro praplovimo sklendė šį procesą atliks automatiškai iš anksto nustatytu grafiku.

Automatinė vandens priežiūros priemonių dozavimo stotelė. Skaidrų, švarų ir atitinkantį higienos normas vandenį baseine užtikrina cheminės vandens priežiūros priemonės, bei reikalingas pH lygis vandenyje. Todėl būtina periodiškai atlikti baseino vandens tyrimus, nustatyti trūkstamas chemines vandens priežiūros priemones ir paskaičiuoti bei sudozuoti reikalingą jų kiekį į baseino vandenį. Tai galima atlikti rankiniu būdu naudojant pH ir chloro lygiui vandenyje nustatyti specialius testerius, tačiau šį sudėtingą vandens priežiūros procesą gali atlikti ir vandens priežiūros priemonių dozavimo stotelės. Šios stotelės periodiškai atliks visus reikalingus vandens priežiūros priemonių esančių vandenyje lygio matavimus ir sudozuos reikalingą jų kiekį į baseino vandenį.

Vandens lygio kontrolės sistemos. Vandens nugaravimas baseine yra neišvengiamas procesas, todėl vandens lygį baseine reikia stebėti. Esant nepakankamam vandens lygiui gali būti pažeista baseino technologinė įranga. Nuo galimų šios įrangos pažeidimų pilnai apsaugos automatinė vandens lygio kontrolės sistema, kontroliuojanti ir užtikrinanti būtiną vandens lygį Jūsų baseine. Esant nepakankamam vandens lygiui, papildyti baseiną galima ir rankiniu būdu.

 UV sterilizatoriai. Įsirengiant bet kurio tipo baseiną, rekomenduojame įsigyti UV sterilizacijos sistemą. Ši sistema susideda iš ozonatoriaus, UV-C ir vario elektrolizės kombinacijos. Jos pagalba galėsite naudotis baseinu nenaudodami chloro ar kito dezinfekcijai skirto chemikalo ir vis tiek turėsite skaidrų, švarų vandenį, kuris atitiks visas ES higienos normas.

 Suprantama, chloras užkerta kelią daugintis bakterijoms baseine, tačiau turi ir šalutinį poveikį chloruotame vandenyje besimaudantiems žmonėms, pvz.: odos suerzinimas, gėlimas, krauju pasruvusios akys, poveikis bronchams bei aitrus chloro kvapas. Chloras labai pavojingas vaikams, o ypač visiems sergantiems astma. Klientams galime pasiūlyti ozonatorių turinčius UV sterilizatorius. Ozonas - tai triatomis deguonis (O3). Ozonas sunaikina ir oksiduoja pelėsius, bakterijas bei virusus. Kai ozonas baigia savo darbą, jis nepalieka šalutinių produktų baseine, kadangi pavirsta deguonimi. Ozonas sunaikina ne tik mikro organizmus, bet ir į vandenį patekusius kosmetiką, šlapimą, prakaitą, kūno aliejus bei kremus.

 Jei įrengiate privatų baseiną, UV sterilizatorius bus Jūsų pasirinkimo reikalas, tačiau visuomenines paskirties baseinuose jie yra privalomi.

  Baseino apšvietimas

 Baseinų apšvietimasJei norite, kad Jūsų baseinas atrodytų įspūdingai, įrengsime jame bet kurio tipo povandeninį apšvietimą. Baseino apšvietimui dažniausiai naudojami halogeno žibintai 50 – 300W/12V, kurie gali būti vienspalviai, spalvoti ir netgi daugiaspalviai, jų šviesos žaismą galima valdyti nuotolinio valdymo pultu.

 Šiuo metu klientams vis dažniau siūlome povandeninį LED apšvietimą, kuris yra ženkliai ekonomiškesnis ir suteikia didesnes galimybes realizuoti pačias įdomiausias idėjas.

Hidromasažinė įranga Vandens kaskados  Kopetėlės, turėklai  Baseinų aksesuarai
Hidromasažinė baseinų įranga Vandens kaskados Baseinų kopetėlės ir turėklai Baseinų aksesuarai

Hidromasažinė įranga

Jau seniai visiems yra žinoma plaukimo baseino teikiamą naudą žmogaus sveikatai. Tačiau mažai kas žino kad nedidelis plaukimo baseinas gali tapti ne tik laisvojo plaukimo, bet ir vandens procedūrų – terapiniu baseinu.

Vandens ir oro purkštukai, hidromasažiniai gultai ir kitos vandens masažo sistemos montuojamos į bet kokio tipo baseiną.

Hidromasažinė įranga montuojama ne tik viešosios paskirties baseinuose, tačiau tampa vis populiaresnė ir privačiuose baseinuose.

Kopetėlės, turėklai

Patogiam įlipimui į plaukimo baseiną ir išlipimui iš jo siūlome nerūdijančio plieno kopetėles, o baseinams su įrengtais laipteliais siūlome nerūdijančio plieno turėklus.

Kopetėlių pakopų skaičių galima pasirinkti Jums patogų priklausomai nuo baseino gylio, o turėklus galima pritaikyti arba specialiai pagaminti bet kokių formų baseino laipteliams.

Baseinų kopetėlės ir turėklai gaminami iš kokybiško, atsparaus baseino chemikalams nerūdijančio plieno AISI 316 ir AISI 324.

Vandens kaskados

Dabar ir privatūs lauko ar vidaus baseinai gali tapti nedideliu privačiu vandens pramogų parku. Net ir nedideliuose plaukimo baseinuose papildomai yra montuojamos vandens atrakcijos.

Vandens kaskados, vandens patrankos, prieššsrovės, oro geizeriai iš dugno ir kitos vandens atrakcijos lengvai integruojamos į bet kokio tipo baseiną.

Vandens atrakcijos suteiks dar daugiau naudos Jūsų sveikatai ir pasitenkinimo, leidžiant laiką baseine.

Baseinų aksesuarai

Baseinų aksesuarai, tokie kaip:

 • lauko dušai
 • šokinėjimo lentos
 • vandens čiuožyklos
 • persipylimo grotelės
 • apsauginės tvorelės
 • plaukimo linijos
 • gultai ir lauko baldai

skirti Jūsų saugumui, patogumui ir komfortabiliam poilsiui.

Kitą čia nepaminėtą baseinų įrangą, rasite apsilankę mūsų elektroninėje parduotuvėjebaseinuiranga.eu