Betoniniai baseinai

Įrengimas - įranga - priežiūra

Jei ilgaamžiškumas ir individualumas yra pagrindiniai reikalavimai Jūsų baseino įrengimui, tai neabejodami rinkitės betoninį baseiną. Šio tipo baseinai gali būti įrengti tiek lauke, tiek pastato viduje, o suteikdami didžiausias iš visų tipų baseinų dizaino galimybes patenkinti net išrankiausių klientų norus ir poreikius. Betoniniai arba betonuojami baseinai, palyginus su kitų tipų baseinais, yra labiausiai atsparūs įvairioms oro sąlygoms. Betoniniai baseinai išlieka statiški, nepakinta jų forma.

Baseinų dangos

Betoniniai vidaus baseinai gali turėti įvairias dangas. Plytelės, o ypač stiklo keramikos mozaika leis mūsų dizaineriui sukurti įvairiausius raštus, parinkti unikalią spalvinę gamą. Jūsų baseinas ir jį supanti aplinka virs tikru meno kūriniu. Visgi norėtume atkreipti dėmesį į tai, kad esant keramikinei dangai nėra paprasta užtikrinti gerą baseino hidroizoliaciją. Keramikines dangas rekomenduojame naudoti tik vidaus vandens baseinuose.

Lauko baseinuose naudojama baseino danga Alkorplan 2000 Super", taip pat puikiai tinkanti ir vidaus baseinams visiškai užtikrina baseino hidroizoliaciją ir tuo pačiu yra puiki baseino apdaila. „Alkorplan 2000 Super" itin aukštos kokybės baseinų danga skirta būtent Šiaurės Europos regiono baseinams įrengti. Pagaminta iš 1,5 mm. PVC (polyvinyl chloride), padengta akrilu, armuota kapronu. "Alkorplan 2000 Super" baseinų danga pasižymi puikiu atsparumu UV spindulių ir baseino vandens priežiūrai naudojamų chemikalų (vandens priežiūros priemonių) poveikiui. Baseino danga leidžia greitai ir kokybiškai atlikti lauko ar vidaus baseino hidroizoliacijos ir apdailos darbus. Baseino danga pasirenkama iš daugelio siūlomų spalvų bei raštų. Galima kombinuoti kelių skirtingų spalvų bei raštų  baseinų dangas, o taip pat įrengti paveiksliukus bei logotipus ant baseino dugno ar sienų, baseino sienų kraštus galima puošti įvairiais ornamentais. „Alkorplan 2000 Super" baseinų dangai suteikiame net 10 metų garantiją, todėl Jūsų vandens baseinas ilgai išliks sandarus ir puikiai atrodys.

Baseinų dangos - Alkorplan

Baseinų įranga

Norint, kad vanduo visuomet būtų skaidrus, kiekviename lauko ar vidaus plaukimo baseine privalo būti sumontuota baseino įranga, kurią sudaro baseino vandens filtravimo blokas (cirkuliacinis siurblys ir vandens valymo filtras), baseino vandens paėmimo ir padavimo detalės, baseino valdymo pultas. Papildomai Jūsų patogumui gali būti sumontuotas baseino apšvietimas, baseino vandens šildymas, automatiniai chemikalų (vandens priežiūros priemonių) dozatoriai, automatiniai valymo ir filtro praplovimo įrenginiai, baseino uždanga ir kiti baseino priežiūrą palengvinantys įrenginiai. Visa ši baseinų įranga  taikoma tiek betoniniams baseinams, tiek plastikiniams baseinams. Tačiau betoniniai baseinai dažniausiai būna dengti PVC baseinų danga, todėl naudojamos baseinų įdėtinės detalės turi būti pritaikytos naudoti specialų sandarinimo būdą. Įdėtinės vandens baseino detalės gaminamos iš ABS plastiko arba nerūdijančio plieno. Baseino įranga parenkama kiekvienam baseinui individualiai pagal baseino dydį. Vieta baseino įrangai turėtų būti numatyta sausoje vėdinamoje patalpoje, įrengtas vandens nutekėjimo trapas. Tam geriausiai tinka katilinė, garažas, rūsys ar kita techninė patalpa esanti netoli nuo baseino. Jeigu tokios patalpos arti baseino nėra, mūsų specialistai įrengs techninę patalpą tiesiog po žeme šalia vandens baseino. Baseino įranga sumontuojama vos kelių kvadratinių metrų vietoje. Į numatytą vietą turi būti atvesti vandentiekio, kanalizacijos ir elektros įvadai.

Baseino šildymas

Baseinų šildymas

Kiekvienas šildomas plaukimo baseinas visų pirma turi būti aprūpintas tinkama baseino termo izoliacija. Tam dažniausiai naudojamas 50-100 mm. ekstrūdinis putų polistirolis, baseino vamzdynai įvelkami į specialius termo šarvus. Kad baseino vanduo kuo ilgiau išliktų šiltas, būtina pasirūpinti baseino uždanga. Tik tinkamai įrengtas vandens baseinas sumažins šilumos praradimo nuostolius, taip sumažindamas ir eksploatacines vandens baseino šildymo išlaidas.

Baseino vanduo gali būti šildomas šilumos katilu, elektra, saulės kolektoriumi arba šilumos siurbliu (freono pagrindu). Tačiau mūsų šalyje labiausiai paplitęs baseino vandens šildymas šilumos katilu. Tam pakanka atvesti atskirą kontūrą nuo šilumos katilo (nr. 2) iki baseino technologinės įrangos vietos, o mūsų specialistai parinks ir sumontuos tinkamiausią šilumokaitį (nr. 1). Kitais atvejais kai įrengti šldymą šilumos katilu yra sudėtinga, baseino vanduo gali būti šildomas elektriniais vandens šildytuvais.

Baseino apšvietimas

Baseinų apšvietimas Norite kad Jūsų baseinas būtų dar įspūdingesnis? Nepakartojamą efektą suteiks povandeninis vandens baseino apšvietimas. Baseino apšvietimui dažniausiai naudojami hologeno žibintai 50 – 300W / 12V. Tačiau vis dažniau klientams siūlome povandeninį LED baseino apšvietimą. LED baseino apšvietimas yra ne tik ekonomiškesnis, bet ir šio tipo žibintais apšviestas vandens baseinas atrodo įspūdingiau. Žibintai gali būti vienspalviai, spalvoti ir netgi daugiaspalviai, kurių šviesos žaismą galima valdyti nuotolinio baseino apšvietimo valdymo pultu.

Baseino uždengimas

Baseinų uždengimaiBaseino uždangos apsaugo baseiną nuo užterštumo, sumažina šilumos praradimą ir vandens garavimą, sumažina baseino vandens priežiūros priemonių (baseinų chemijos) išeigą, apsaugo baseiną nuo nepageidaujamų svečių. Baseinui uždengti naudojamos plaukiojančios dangos, įtempiami tentai, žaliuzi tipo uždengimai, tačiau vis dažniau klientai pasirenka baseino uždengimo paviljonus. Sustumiami baseino uždengimo paviljonai pagaminti iš aliuminio profilio rėmo ir įstiklinti polikarbonato stiklais, gali būti įvairiausių dydžių bei formų. Baseino uždengimo paviljonas lengvai pritaikomas prie vyraujančio baseino aplinkos dizaino, kadangi aliuminio rėmai gali būti padengiami pasirinkta spalva arba netgi medžio imitacija, o baseino uždengimo paviljono stiklai gali būti tonuoti pasirinkta spalva, būti matiniai arba visiškai skaidrūs. Vienas patraukliausių baseino uždengimo paviljono privalumų yra tai, kad maudynių sezoną galite prailginti dar 2 - 3 mėnesiais. Baseino uždengimo paviljonas apsaugos Jūsų baseiną net ir žiemos periodu, o Jūsų vaikus ir naminius gyvūnus nuo nelaimingų atsitikimų. Saulės spinduliai sušildys vandenį, o baseino uždengimo paviljonas padės palaikyti aukštą vandens temperatūrą ilgą laiką. Daugiau apie sustumiamus baseino uždengimo paviljonus skaitykite skyrelyje baseinų uždangos baseinų uždangos.

Vandens malonumai ir pramogos vandenyje

Baseinų priešsrovės - turbo srovės Vandens procedūros yra viena efektyviausių, grūdinančių organizmą bei padedančių sustiprinti sveikatą priemonių. Vandens baseinas suteiks galimybę bet kurią pasirinktą dieną mėgautis vandens teikiamais malonumais, ištirpinti jame savo liūdesį ar nuovargį, pajusti geros savijautos sugrįžimo palaimą. Jau seniai buvo pastebėtos vandens masažo gydomosios savybės. Įvairių šalių mokslininkai seniai įrodė, jog tokie vandens baseinai pasižymi gydomuoju poveikiu ir teigiamai veikia kraujo apytakos sistemą, raumenis, sąnarius, kvėpavimo takus, virškinimo traktą bei kitus organus.

Dabar ir Jūsų namai gali tapti mažąja Vandens kaskada - baseinamsJūsų gydykla. Tiek lauko, tiek vidaus plaukimo baseinuose gali būti sumontuoti įvairūs baseino hidromasažiniai įrenginiai, baseino vandens priešsrovės, vandens kaskados, įvairūs oro geizeriai ir kitos vandens pramogos. Kiekvienas, net ir nedidelis baseinas gali tapti ne tik pramoga, bet ir geros savijautos terapija Jūsų namuose.

Plaukimo baseinai gali būti sujungiami ir su hidromasažiniais SPA baseinais, tačiau jų vandens sistemos turėtų būti atskiros, kadangi baseinuose palaikomos temperatūros yra skirtingos. Jeigu vidaus baseino patalpos yra nedidelės visuomet siūlome vietoje nedidelio baseino įrengti hidromasažinį SPA baseiną. SPA baseinas suteiks ir naudos, ir malonumo kur kas daugiau.

Plačiau apie hidromasažinius SPA baseinus skaitykite skyrelyje SPA baseinai.