Spa baseinai

Brolių Jakuzzi išradimas

Hidromasažinių vonių atsiradimą sąlygojo jau seniai pastebėtos gydomosios vandens masažo savybės. Išliko daug liūdijimų apie karštų vandens srovių naudojimą gydant įvairias ligas senovės Graikijoje ir Romoje. Tiesa, tos srovės kildavo iš natūralių gamtos šaltinių. Bandymai sukurti dirbtines tokio pat poveikio vandens sroves vyko ilgą laiką, tačiau tik 20 a. technologijų lygis leido sukurti mūsų dienomis naudojamas hidromasažines vonias. Pirmoji šiuolaikinė vandens masažo sistema atsirado 1956 metais Amerikoje, kurią sukonstravo išeiviai iš Italijos broliai Jakuzzi. Jų vandens masažo veikimo principas, pasireiškęs vandens susimaišymu su oru, kuris burbuliukų pavidalu masažuoja kūną, anuo metu buvo didelė techninė naujovė. Po to kai tokios burbuliuojančio vandens srovės pagalba vienas iš brolių Jakuzzi išsigydė reumatinį artritą, ši sistema buvo sėkmingai pritaikyta buitinėms vonioms ir netrukus pasiūlyta rinkai. Visgi, pradžioje šios vonios buvo tik prabangaus gyvenimo dalis. Dabar jos yra pilnai prieinamos ir vidutines pajamas turintiems žmonėms.

Veikimo principas

Hidromasažinės vonios sistema, kaip ir jos valdymas nėra labai sudėtingi. Sistemos darbo metu vandens masažo (whirlpool) purkštukai purškia suspaustą vandenį į tam tikrus kūno taškus, o oro masažo (airpool) galvutės, įrengtos vonios dugne, kuria oro burbuliukų sroves iš apačios. Abejoms srovėms susijungus, gaunamas didelio gydomojo poveikio turbo efektas (turbopool). Norėtume atkreipti dėmesį į tai, kad vandens masažą galima varijuoti srovės stiprumu, paskirstymu tarp galvučių bei srovės dažnumu. Šiuo metu įvairūs gamintojai siūlo net iki pusės šimto skirtingų masažo rėžimų ir labai didele šių vonių modelių variaciją, todėl hidromasažinės vonios pasirinkimas turi būti iš anksto apgalvotas.

Teisingam pasirinkimui svarbu

Suprantama, kad hidromasažinių vonių modelių ypatumai, įskaitant medžiagų kokybę, įrangos bei masažo galimybių kiekį, nulems kiekvienos vonios kainą. Nekalbėdami apie atskiro modelio privalumus ar trūkumus norėtume išskirti keletą pasirinkimui svarbių aspektų. Pirmiausia patartume pasidomėti iš kokios medžiagos pagaminta hidromasažinė vonia. Dažniausiai tokios vonios gaminamos iš akrilo, skaidraus akrilo, emaliuoto plieno arba kvarcito. Kartais gamybai naudojama daug pigesnė medžiaga ABS, tačiau jos neįmanoma kokybiškai atnaujinti.

Hidromasažinės vonios gabaritai turi būti suderinti su patalpos dydžiu ir atitikti Jūsų poreikius. Šios vonios gali būti ir mobilios ir stacionarios, todėl renkantis hidromasažinę reikėtų apgalvoti patalpos naudojimo bei priežiūros perspektyvą. Apgalvojant poreikius, labai svarbu numatyti reikiamą vietų skaičių. Didesnėse voniose gali būti įrengta net iki 8 vietų, skirtų tiek sėdėjimui, tiek gulėjimui, klientas taip pat gali užsakyti bet kokią jų kombinaciją. Šalia to, reikėtų nepamiršti vonios gylio privalumų. Daugumos hidromasažinių vonių gylis būna nedidelis, vandens užpilama tik iki 40 cm aukščio, tačiau kai kurie gamintojai siūlo daug gilesnių, net iki 80 cm gylio, vonių modelių. Renkantis hidromasažinę vonią svarbu žinoti, kokiu būdu ją bus patogiau valdyti. Valdomos jos gali būti ant vonios krašto sumontuotu pultu, distanciniu pultu arba mechaniškai. Patariame išsiaiškinti, kiek galimų masažo variantų joje bus užprogramuota, kiek ir kokių masažo purkštukų sumontuota. Priklausomai nuo hidromasažinės vonios modelio ir kliento poreikių, galime pasiūlyti visą eilę masažo programų ir šalia to, tiek plastikinius, tiek nerūdijančio plieno purkštukus bei įvairias jų kombinacijas.

Norėtume atkreipti dėmesį į tai, kad vertėtų rinktis ne mažesnį nei 800 vatų hidromasažinės vonios variklio galingumą. Silpnesni varikliai dėl anksčiau neplanuotos didesnės apkrovos tarnaus trumpiau. Hidromasažinėse voniose negalima praustis, įjungus masažo srovės. Priešingu atveju nešvarus, muiluotas vanduo gali užkimšti srovių generavimo sistemą. Visgi net naudojantis hidromasažine vonia pagal nustatytas instrukcijas, ją būtina periodiškai dezinfekuoti ir išvalyti. Tinkamai naudojama hidromasažinė vonia tarnaus ilgai, suteiks Jums ne tik atpalaiduojantį, kosmetinį bet ir gydomąjį poveikį.

Malonūs SPA baseinų priedai

Apšvietimas, muzika.

SPA baseinų apšvietimas

Mėgavimąsi vandens malonumais hidromasažinėje vonioje gali praturtinti specialus jos apšvietimas ir audio įranga. Klientams siūlome vienos arba kelių spalvų šviesos sistemą, kurios ryškumas bei intensyvumas reguliuojamas pagal besimaudančiojo poreikį. Taip pat patariame neatsisakyti audio įrangos, leisiančios klausytis patinkančios muzikos, tuo padidinant atpalaiduojantį bei gydantį vandens procedūros efektą.

LaiptukaiMediniai laiptukai

Prie hidromasažinės vonios siūlome įrengti jai tinkamus laiptukus, kuriais bus daug patogiau į ją įlipti ir išlipti. Laiptukus priderinsime prie konkrečios vonios spalvos bei pageidaujamo dekoro.

Uždanga

Hidromasažinės vonios dažnai naudojamos įvairiose SPA kombinacijose, todėl uždengti jas siūlome specialia uždanga, kuri tvirtinama prie vonios krašto. Visos tokios uždangos yra lengvai uždedamos ir nuimamos, uždangos pilnai apsaugo hidromasažinę vonią nuo galimų patekti nešvarumų.

Kas įtakoja kainą? 

Kaip jau minėta, atskirų hidromasažinių vonių modeliai ir jų ypatumai, taip pat medžiagų kokybė, įrangos bei masažo galimybių kiekis įtakos kiekvienos vonios kainą. Dažnai pardavėjai siūlo jau sukomplektuotus šių vonių modelius, tačiau jų komplektacija gali neatitikti Jūsų poreikių, o kiekvienas nereikalingas priedas neišvengiamai padidins kainą. Todėl mes klientams suteikiame nemažą pasirinkimo laisvę ir galimybę patiems susikomplektuoti norimą variantą, net pagal išrankiausius poreikius.