Fontanai

Privačios ir visuomeninės paskirties lauko baseinai ir vidaus baseinai skirstomi į šiuos baseinų tipus: betoniniai baseinai, plastikiniai baseinai, karkasiniai baseinai, SPA baseinai, dekoratyviniai sodo baseinai.

Lauko fontanas yra ypatinga gyvenamosios aplinkos dizaino detalė, puošianti daugumos pasaulio miestų aikštes, rūmų, savivaldybių pastatų bei privačių namų kiemus. Lauko fontanai gali būti: statiniai fontanai, dinaminiai fontanai, šokantys muzikiniai fontanai, plaukiojantys fontanai.

Plačiau

Lauko fontanai, yra prieinami ne kiekvienam, ne tik dėl jų kainos, bet ir sklypo bei vietos jame stokos. Tuo tarpu interjeriniai, arba vidaus fontanai, gali būti įrengiami net ir nedidelėje atskiro buto, ar kambario erdvėje.

Plačiau

Fontanas lotynų kalba reiškia – šaltinis, versmė. Nuo seniausių laikų įvairių formų ir dydžių fontanai puošia daugumos pasaulio miestų aikštes bei namų kiemus. Fontanai buvo sukurti ne tik tam, kad būtų galima grožėtis šaunančia ar žaidžiančia vandens srove, jie leido atsigaivinti ir patirti sąlytį su gamta.

FontanaiLauko fontanasDinaminis fontanasFontano apšvietimas

Lietuvoje fontanai buvo pradėti statyti tik renesanso laikotarpiu. Ilgą laiką juos pajėgdavo įsirengti tik labai turtingi mūsų šalies gyventojai. Tačiau dabar vis daugiau sodybų ir privačių namų šeimininkų Lietuvoje, sekdami Vakarų Europos pavyzdžiu, įsirengia įvairaus tipo fontanus.

Fontano klasifikacija

Fontanai gali būti klasifikuojami įvairiai, tačiau pagrinde jie klasifikuojami pagal srovės kilmės šaltinį – į natūralius fontanus (jiems sąlygas sudaro natūralus vandens spaudimas tam tikroje grunto dalyje) ir dirbtinius fontanus (kai būtina srovės formavimo įranga), pagal įrengimo vietą - į interjerinius ir eksterjerinius fontanus, bei pagal vandens srovę ir apšvietimą formuojančios įrangos darbo ypatumus - į statiškus ir žaidžiančius fontanus.

Norėtume atkreipti dėmesį į tai, kad net ir pats paprasčiausias fontanas yra pakankamai sudėtingas hidrotechninis įrenginys, todėl bet kurio tipo fontano įrengimas turi būti patikėtas specialistams.

Fontanų konstrukciniai elementai

Fontaną sudaro trys pagrindiniai konstrukciniai elementai – vandens rezervuaras, fontano purkštukai ir fontano siurblys. Likusieji konstrukciniai elementai yra tik papildomi. Tai įvairūs fontano puošybos bei aptarnavimą užtikrinantys elementai, kurių pasirinkimas priklauso nuo užsakovo norų, finansinių galimybių ir vietos, kurioje bus įrengtas fontanas, aplinkos ypatumų.

Dekoratyvinis fontanasDekoratyviniai fontanaiFontanasFontanai

Fontanų įrengimo vieta

Fontanai gali būti įrengiami įvairiose, tiek namo interjero, tiek eksterjero, vietose. Paprastai klientai nori turėti fontaną, kaip interjero detalę svečių priėmimo patalpoje, arba prieš pagrindinį namo fasadą esančiame sklypo plote, tačiau vis dažniau mums tenka įrengti fontanus tvenkiniuose, baseinuose ir ežeruose. Norėtume akcentuoti, kad didesnio gylio vandens telkiniuose įrengiame tik plaukiojančius fontanus. Plaukiojantys fontanai gali būti sumontuojami tiek atskiram renginiui papuošti, tiek  veikti visą vasaros sezoną.

Plaukiojantys fontanai Plaukiojantys fontanai
Plaukiojantis fontanas – puiki išeitis tiems, kurie nori greitai, be sudėtingų įrengimo darbų pagyvinti vandens telkinį, suteikti jam dar daugiau žavesio ir aplinkinių dėmesio. Plaukiojantys fontanai gali būti įrengiami beveik visose vandens telkinio vietose. Šis fontanas yra ypač geras sprendimas, kai dėl tam tikrų priežasčių neįmanoma tvenkinyje įrengti stacionaraus fontano.

Fontanų formų kompozicijos

Šiuolaikinis fontanų įrangos lygis leidžia sumontuoti įvairių dydžių ir formų fontanų kompozicijas, kurias, priklausomai nuo atskiro sumanymo, gali sudaryti viena ar kita purkštukų, siurblių, vandens tiekimo ir vandens lygio kontrolės sistema. Kiekviena fontanų kompozicija gali turėti net kelias, susijusias su purkštukų tipu bei sumontavimo aukščiu, variacijas. Klientams siūlome visą eilę geros kokybės purkštukų tipų, formuojančių įvairaus intensyvumo ir formos vandens sroves.

Fontanų kompozicija

Fontanų dekoracija

Taip pat klientams siūlome platų fontanų skulptūrų bei kito pobūdžio dekoro spektrą, tuo pačių akcentuodami atskiro fontano apšvietimo svarbą. Fontano apšvietimą parenkame pagal kliento

norus ir galimybes, įrengiamo fontano bei fontano aplinkos ypatumus. Kartais gali pakakti tik fontano detales paryškinančio apšvietimo, kartais sukuriame sudėtingą, daugiaspalvį pulsuojančios šviesos kompoziciją. Šviesos efektas anksčiau buvo kuriamas įvairaus dydžio ir galingumo žibintų pagalba, dabar senuosius žibintus keičia LED apšvietimo sistemos, užtikrinančios plačios apšvietimo dizaino, tekstūros bei spalvų gamos galimybes.

Fontanų priežiūra

Visų tipų fontanai reikalauja pastovios ir profesionalios priežiūros. Užtikrinant fontanų, techninių ir higienos reikalavimų vykdymą, fontanams periodiškai privalu atlikti techninę profilaktiką, jų vanduo yra filtruojamas bei dezinfekuojamas specialiomis cheminėmis medžiagomis, kurias galėsite pasirinkti mūsų tinklalapio kataloge.

Fontanų įrengimas

Fontanų įrengimas ir jų technologijos toliau tobulėja, leisdamos realizuoti net pačias išskirtiniausias užsakovo idėjas. Turime sukaupę nemažą patirtį visų tipų lauko ir vidaus fontanų įrengime, todėl atsižvelgdami į Jūsų norus patarsime, suprojektuosime ir kompleksiškai įrengsime bet kurio dydžio ir bet kokios formos fontaną tiek lauke, tiek namų vidaus aplinkoje.

Fontanų įrengimas Lauko fontanas Lauko fontanai