GAUTI PASIŪLYMĄ!

Įvairių tipų baseinų, pirčių, fontanų, tvenkinių įrengimas ir priežiūra.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

  • konsultuojame,
  • projektuojame,
  • statome, renovuojame,
  • įrengiame,
  • montuojame ir prižiūrime.

 

Turkiškos pirtys

Turkiškos pirtys ir jų įrengimas

Šalia suomiškos saunos, pastarąjį dešimtmetį mūsų šalyje sparčiai populiarėja rytietiška garinė pirtis. Kaip jau minėta, garinės pirtys labiau paplitusios šiltesnio klimato šalyse.

Įvairūs rašytiniai šaltiniai pasakoja mums apie Senovės Graikijos, Romos, Bizantijos, arabų ir turkų garines pirtis. Lietuvoje garinės pirtys daugiau žinomos kaip turkiškos pirtys (arba Hamam), todėl čia jas pristatysime trumpa turkiškos pirties apžvalga.

Turkiškos pirties veikimo principas

Tradicinės turkiškos pirtys Turkijoje – tai dideli akmeniniai pastatai su juos puošiančiais aukštais kupolais, atliekančiais svarbią rolę garų cirkuliavimo sistemoje, pirties viduje dažniausiai matome įvairias dekoracijas, marmuro kolonas ir fontanus. Tradicinėje turkiškoje pirtyje nėra garo generatorių.

Garas ten išgaunamas šlakstant vandeniu įkaitusius paviršius, tokiu būdu išgaunama beveik 100% drėgmė ir 55 – 60 °C patalpos temperatūra. Tinkamos drėgmės ir temperatūros santykio palaikymui, sienos ir gultai turkiškoje pirtyje turi būti nuolat šlakstomi vandeniu. Tai daroma ir tam, kad, šylant sienoms, grindims ir gultams, neįkaistų oras ir kad būtų lengviau kvėpuoti. Plačiau skaitykite čia: Turkiškos pirtys

Procedūros turkiškoje ir garinėje pirtyje

Apsilankymas turkiškoje pirtyje prasideda nuo persirengimo kambario, panašaus į lietuviškąjį priešpirtį. Čia dažniausiai palaikoma 28 – 34 °C temperatūra, kurioje kūnas pamažu įšyla, pasirengdamas aukštesnei kitų patalpų temperatūrai.

Sušilus galima eiti toliau į erdvią patalpą su akmeniniais gultais. Šie gultai Turkijoje vadinami „pilvo akmenimis”. Gulint ant jų svarbu gerai išprakaituoti ir pasiruošti eiti į garinimosi patalpas, kurių, paprastai, būna keletas. Turkiška pirtis yra dažnai lyginama su žmogaus delnu, kurio kiekvienas pirštas simbolizuoja atskirą garinimosi patalpą su jos individualia temperatūra.

Pasigarinus, kaip taisyklė, grįžtama į patalpą su akmeniniais gultais, ten ilsimasi ir toliau prakaituojama. Vėliau, iškaitintas, atpalaiduotas kūnas gerai išmasažuojamas, naudojant putas ir skirtingus kvepiančius aliejus, atliekamas jo pilingas. Po to panyrama į negilius baseinus, apsiplaunama duše arba apsipilama skirtingų temperatūrų vandeniu iš kaušo.

Laikantis senųjų rytų tradicijų, patartina galvą apipilti šaltesniu, o kūną – šiltesniu vandeniu. Tradiciškai, pirties procedūros užbaigiamos „Kaifoje” – poilsio kambaryje, kur lankytojai vaišinami žolelių arbata arba kava, rūkomas kaljanas.

Turkiškų ir garinių pirčių nauda

Pažymėtina, kad garinės pirties mikroklimatas puikiai tinka ir tiems, kam sunku ištverti karštoje suomiškoje saunoje. Maudymasis garinėje pirtyje rekomenduojamas sergantiems visokeriopoms kvėpavimo takų ligomis, besiskundžiantiems sąnarių skausmais. Šios procedūros padeda prastai miegantiems ar turintiems sutrikusią medžiagų apykaitą, padeda atsikratyti viršsvorio, gerina kraujotaką, atjaunina odą ir atgaivina visą kūną.

Garinės pirties procedūros itin rekomenduojamos moterims. Reguliarūs garinės pirties seansai yra puiki priešceliulitinė profilaktika bei odos priežiūros priemonė. Pirties procedūros gerai išvalo odą, padaro ją standžia ir švelnia kaip šilkas. Šia prasme, savo poveikiu turkiška pirtis yra pranašesne už suomišką pirtį.

Daugumai žmonių būtent turkiška pirtis puikiai tinka veiksmingam sveikatos sustiprinimui. Kiekvienas apsilankymas tokioje pirtyje suteikia lengvumą, kūno ir sielos apvalymo pojūtį.

Įprastoji garinė pirtis

Šiuolaikinė garinė pirtis gerokai skiriasi nuo mums žinomos tradicinės turkiškos pirties. Turkiškoje pirtyje šyla tik sienos, grindys ir gultai, padengti marmuru ar keramikos mozaiką. Norint pirtyje palaikyti reikiamą temperatūrą ir drėgmę, sienos ir gultai pakartotinai šlakstomi vandeniu.

Tačiau garinėje pirtyje garas gaminamas garo generatoriuose ir tiekiamas į garinės pirties patalpą. Garinėse pirtyse paviršiai taip pat šildomi. Be gultų ir grindų, taip pat šildomos ir sienos bei kiti pirties konstrukciniai elementai, kad žmogus, besinaudodamas pirties procedūromis, galėtų prisiliesti prie bet kokio garinės pirties paviršiaus ir jausti malonią šilumą.

Iš kitų tipų pirčių, garinė pirtis išsiskiria savo prabangia apdaila, kuriai dažniausiai naudojamas marmuras arba keraminė mozaika. Įspūdingas sienų bei lubų dekoracijas ir raštus puošia įvairūs apšvietimo elementai.

Garinės pirties vieta

Garinės pirtys dažniausiai įrengiamos viešuosiuose objektuose: sporto ir sveikatingumo centruose, sanatorijose ir reabilitacijos klinikose, SPA kompleksuose bei privačiuose valdose, individualiuose namuose, atskirose poilsio patalpose ir netgi butuose.

Įrengti garinę pirtį galima, praktiškai, bet kurioje pastato vietoje, tačiau svarbu žinoti, kad šalia pirties patalpos turi būti ir nedidelė techninė patalpa, kurioje bus sumontuota garinės pirties įranga: garo generatorius, aromatų dozatorius, šviesos projektorius bei santechninis ar elektros pirties valdymo mazgas, pirties vidaus grindų, gultų bei sienų šildymo sistemos ir kt.

Standartinei pirties įrangos sumontavimui pakanka visiškai nedaug vietos, t. y. bent vieno laisvo kvadratinio metro ploto sienos dalyje. Į numatytąją įrangos montavimo vietą atvedami elektros, vandentiekio ir kanalizacijos įvadai.

Garinės pirties įrengimas

Atsiradus naujoms technologijoms ir šiuolaikinėms medžiagoms, garinių pirčių statyba tapo spartesnė, paprastesnė bei patogesnė eksploatavimo atžvilgiu. Atsisakius šaltų statybinių medžiagų (t. y.betono, plytų ir kt.), atsirado galimybė garinėje pirtyje sukurti žymiai komfortiškesnį mikroklimatą.

Garinės pirties patalpos paviršiai jau būna kambario temperatūros ir netgi nejungiant garo generatoriaus galima sušildyti gultus, grindis bei sienas iki 30 – 35 laipsnių temperatūros. Tokioje temperatūroje garinės pirties patalpą galima naudoti kaip pilingo procedūrų kambarį.

Šilta patalpa leidžia sutrumpinti kaitinimo laiką iki darbinės šilumos, kuomet temperatūra siekia 50 – 55 laipsnių temperatūrą, sumažina drėgmės kondensatą. Garas tokio tipo pirtyje mažiau šlapias, nei garinėje pirtyje iš betono (t. y. šaltoje), todėl galima mėgautis vidaus interjeru ir neįprasta garinės pirties apdaila, kupolo formomis, nišomis, kolonomis ir t.t. Tinkamai įrengta ventiliacija garinėje pirtyje užtikrina lengvą kvėpavimą, išvengiama galvos svaigimo.

Turkiškų ir garinių pirčių statyba

Garinių  pičių ir turkiškų pirčių statybai ir kompleksiniam įrengimui naudojame sustiprintą armuotą polistireną. Visi darbai atliekami griežtai pagal patentuotas ES gamintojų technologijas. Gamyba iš šios medžiagos leidžia pagaminti, praktiškai, bet kokias vidaus formas.

Galime patenkinti net ir išrankiausių klientų poreikius įrengdami kupolo ar arkos formos lubas, lenktus ergonominius gultus bei suolus, kolonadas, duris, vitrinas ir panašius elementus. Pagal pirties projektą šiuos konstrukcinius elementus gaminame specialiose gamybinėse patalpose ir į objekto vietą pristatome jau pagamintus, todėl statybos objekte užtikrinama nepriekaištinga švara ir spartesni darbų atlikimo terminai.

Garinės pirties šildymas

Įrengiama sienų, gultų bei grindų šildymą. Paviršių šildymas gali būti termofikacinis, naudojant vandenį, arba elektrinis šildymas. Toks šildymo būdas yra praktiškas, patogus eksplotuojant, saugus sveikatai. Šildymas gali būti palaikomas automatiškai iš anksto nustačius norimą temperatūrą.

Garinės pirties paviršių šildymas puikiai sąveikauja su garo generatoriumi. Jeigu pirties oro temperatūra yra gana aukšta, kurią sukelia vidaus paviršių šildymo sistema, tuomet, norint pakelti temperatūrą iki darbinės 55 – 60 ºC , garo generatorius veiks trumpiau. Garo generatorius išsijungia automatiškai,  pasiekus darbinę temperatūrą ir įsijungia temperatūrai nukritus. Pirties garo generatoriaus ir paviršių šildymo darbą kontroliuoja termo davikliai.

Pirties apšvietimas ir akustika

Garinės pirtys žavi savo prabangia apdaila, kurią pabrėžia įspūdingas patalpų apšvietimas. Šviestuvai gali būti montuojami į grindis, gultų apatinėje dalyje, sienose ir lubose. Gali būti apšviesti įvairūs garinės pirties elementai, tokie kaip kolonos, garo vazos, šalto vandens kriauklės ir kitos dekoracijos.

Tam naudojame skirtingus drėgmei atsparius LED šviestuvus. O garinės pirties lubas papuoš įspūdingasis ultra šiuolaikinis šviesolaidinis apšvietimas, dar vadinamas „žvaigždėtasis dangus”. Tai daugybė lubose išvedžiotų ir sumontuotų optinių kabelių, kurių švietimo intensyvumą galite valdyti. Galite pasirinkti Jums patinkančią šviesos spalvą arba įjungti vieną iš automatinių režimų, kuomet žvaigždelių spalva keisis automatiškai pagal užduotą algoritmą.

Garinės pirties procedūros bus malonesnės skambant rytietiškai atpalaiduojančiai muzikai ar Jūsų pamėgtiems muzikos ritmams. Montuojame CD/FM/MP3 audio grotuvus ir atsparius drėgmei specialiai pirtims ir baseinams skirtus plačiajuosčius garsiakalbius, kurių galia siekia net 80 W. Garsiakalbių darbinė temperatūra -25/+80 oC.

Garinės pirties valdymas

Jūsų patogumui sumontuosime pirties valdymo sensorinį valdymo pultą. Jo dėka, vienu paspaudimu galite valdyti garo generatoriaus įjungimą/išjungimą, jo veikimo trukmę, pirties aromato dozavimą, apšvietimą bei ventiliaciją.

Po garinės pirties procedūrų, vienu paspaudimu atliksite garo generatoriaus praplovimą. Skaitmeniniame ekrane matysite visus pirties režimus, patalpos temperatūrą ir panašius parametrus.

Pirties projektavimas ir įrangos parinkimas

Platus pažangios pirties įrangos pasirinkimas turkiškoms ir garinėms pirtims leidžia įgyvendinti kiekvieno užsakovo norus ir pageidavimus. Visa įranga bei  medžiagos, naudojamos mūsų garinių pirčių įrengimui, turi atitikties ir higienos sertifikatus. Mūsų išdirbta turkiškų pirčių įrengimo technologija užtikrina būtinus saugumo, patogumo ir komforto reikalavimus.

Paslaugas teikiame tiek kompleksiškai nuo projekto paruošimo iki jo įgyvendinimo, tiek atskirais darbų etapais. Ilgametė darbo patirtis ir kvalifikuotas personalas leidžia įrengti pirtį nuo pirties projekto suformulavimo iki bet kokio jos statybos etapo ar visiško užbaigimo. Kvalifikuoti inžinieriai-projektuotojai padės išspręsti sudėtingas situacijas ir projekto iššūkius bei rasti optimalius sprendimus.

Kiekvienas mūsų rengiamas projektas yra individualus, todėl garinės pirties įrengimo sąmatą galime paruošti tik aptarę visus ypatumus ir smulkmenas su klientu. Jeigu Jūs nesate apsisprendę dėl Jūsų turkiškos pirties įrengimo, mes visuomet esame pasiruošę atvykti į objektą ir suteikti visas reikalingas konsultacijas.

Garinės pirties dydis ir specifika, nepriklausomai nuo jos etninės kilmės, leidžia realizuoti išskirtines jos įrengimo idėjas, pabrėžti savininko statusą bei išreikšti jo individualumą ir personaliją. Atsižvelgdami į Jūsų norus, lūkesčius, finansines galimybes bei patalpų ypatumus, patarsime, kokią garinę pirtį būtų tikslingiau pasirinkti ir, Jums pritarus, kompleksiškai ją pastatysime ir įrengsime.

.

Konsultacija, projektavimas, įrengimas ir priežiūra

Nedelskite ir nedvejokite. Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę pirties įrangą, priedus ir medžiagas, apšvietimo sprendimus ir kt. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą bei sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

Siūlome ir atskirus pirčių statybos darbus, ir visapusišką kompleksinę pirčių statybą ir įrangos montavimą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, turimo sklypo išplanavimą bei pastato specifiką.

Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių pirties projektavimo, įrengimo ir priežiūros klaidų bei ženkliai sutaupysite lėšų ir laiko.

Profesionali konsultacija