Kubilai

Pirčių kubilai, jų gamyba ir priežiūra

Lauko pirtys neturi būti suprantamos tik kaip kiekviename kaime matomi, nuo senų laikų mūsų šalyje paplitę, pirtys - namukai, kurių pakankamai platų dydžio, formos ir konstrukcijos spektrą mes galime pasiūlyti. Prieš šimtus metų Azijoje buvo atrastas labai svarbus higienos požiūriu, vėliau tapęs rimtu ritualu, maudymasis kubiluose, kuris mūsų laikais paplito visame pasaulyje ir vis labiau populiarėja ir Lietuvoje.

Kubilų populiarumą sąlygoja tai, kad maudytis kubiluose galima ir po atviru dangumi, kas suteikia didelį malonumą, pilną atsipalaidavimą bei sustiprina sveikatą. Sąlygoja ir tai, kad kubilai yra kompaktiški, lengvai perkeliami iš vietos į vietą, nebrangūs, prieinami kiekvienai, net vidutines pajams gaunančiai šeimai.

Pasirinkti kubilą rekomenduojama tiems, kurie sunkiai ištveria saunos karštį arba garinės pirties drėgnumą. Specialistai jau seniai nustatė, kad maudymasis karštame, augaliniais ekstraktais kvepiančiame kubilo vandenyje teigiamai įtakoja sąnarių, endokrininės, nervų ir kraujagyslių sistemų veiklą, stiprina imuninę sistemą, pagreitina įvairių susirgimų gydymą bei potrauminę reabilitaciją.

Kubilo gamyba

Kubilai gaminami skirtingo dydžio ir iš įvairios medienos, tačiau dažniausiai klientai užsisako vidutinius, kelis žmones (šeimą), talpinančius kubilus, pagamintus iš Sibiro egles, maumedžio arba kedro. Neseniai mūsų klientams pradėjome siūlyti patvarius, didelės priežiūros nereikalaujančius plastikinius kubilus.

Mėgstantiems natūralumą, čia pergyventi nereikėtų - plastikiniai kubilai nėra panašus į didelius ir pigius plastikinius puodus, nes iš išorės jie yra pilnai padengti kliento pasirinkta mediena, jų viduje naudojamas patogiam maudymuisi būtinas medinis suolo rinkinys.

Kubilo paruošimas

Tinkamai ir kokybiškai pagaminto kubilo transportavimas ir eksploatacija nėra labai sudėtingos procedūros. Standartinis kubilas sveria tik apie 250-350 kg., todėl, reikalui esant, jis gali būti nesunkiai perkeliamas iš vienos sklypo ar patalpos vietos į kitą. Kubilą patartina statyti ant nedidelių polių ir pasirūpinti tinkama nuotėkų sistema.

Jau įrengus, į kubilą reikia pripilti vandens, kad mediena išbrinktų. Tai gali užtrūkti net kelias paras. Vandenį kubile nebūtina keisti po kiekvieno išsimaudymo, ypač jei maudėsi sveiki, higienos reikalavimų besilaikantys artimieji. Vanduo, priklausomai nuo krosnelės, paprastai įšyla per porą valandų.

Kubilų krosnelės

Krosnelės gali būti tiek malkinės, tiek ir elektrinės. Malkinės krosnelės paprastai statomos kubilo viduje, bet elektrinės, turi būti kubilo išorėje. Žinoma, vanduo gali būti šildomas ir namų katilo pajėgumais, visgi bet kuriuo atveju rekomenduojame nepamiršti tinkamos vandens filtravimo įrangos.

Šildant vandenį, uždengdami kubilą specialiu dangčiu, ženkliai taupysite energijos sąnaudas ir eksploatacijos išlaidas. Taip pat, šildymo metu reikėtų kartais pamaišyti vandenį. Tuomet jis greičiau įšils ir jame tolygiai pasklis maudymuisi įdėtos gydančios ar aromatizuojančios medžiagos.

Kubilo priedai

Didesniam maudymosi efektui, galime pasiūlyti sumontuoti oro geizerį su masažo įranga, taip pat valdomas rankinių pultu kubilo vidaus apšvietimo sistemas. Dažniausiai užsakomos kelių spalvų derinio šviesos muzikos efektą duodančios sistemos.

Kubilo priežiūra

Norėtume atkreipti dėmesį, į tai, kad kubilo tarnavimo trukmę stipriai įtakoja drėgmės ir temperatūros pokyčiai, priklausantys nuo paros bei metų laiko. Šiltuoju metų laiku kubile būtina išlaikyti techninėmiais parametrais ir charakteristikomis nustatytą vandens lygį, tačiau žiemą vandenį būtina išleisti, nes susidaręs ledas gali pažeisti kubilo sieneles.

Nors mūsų žiemos sąlygomis kubilas be vandens vargu ar sudžius, patartume pasirūpinti papildomomis jo savybių išlaikymo priemonėmis. Laikantis visų teisingo eksploatavimo reikalavimų, pats paprasčiausias kubilas gali tarnauti virš 10 metų.

Kubilo pasirinkimas ir įrengimas

Atsižvelgdami į Jūsų norus ir galimybes, pasiūlysime optimalų lauko pirties ir kubilo variantą bei patogiu laiku jį įrengsime pasirinktoje sklypo ar pastato vietoje.

.

Konsultacija, projektavimas, įrengimas ir priežiūra

Nedelskite ir nedvejokite. Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę pirties įrangą, priedus ir medžiagas, apšvietimo sprendimus ir kt. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą bei sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

Siūlome ir atskirus pirčių statybos darbus, ir visapusišką kompleksinę pirčių statybą ir įrangos montavimą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, turimo sklypo išplanavimą bei pastato specifiką.

Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių pirties projektavimo, įrengimo ir priežiūros klaidų bei ženkliai sutaupysite lėšų ir laiko.

Profesionali konsultacija