GAUTI PASIŪLYMĄ!

Įvairių tipų baseinų, pirčių, fontanų, tvenkinių įrengimas ir priežiūra.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

  • konsultuojame,
  • projektuojame,
  • statome, renovuojame,
  • įrengiame,
  • montuojame ir prižiūrime.

 

Medinės pirtys

Medinės pirtys ir jų rūšys

Skiriamos šios medinių pirčių rušys: tradicinės suomiškos pirtys (arba saunos), tradicinės rusiškos pirtys (arba banios), infraraudonųjų spindulių pirtys (arba infra/IR pirtys) ir kombinuotos medinės pirtys.

Tradicinė suomiška pirtis

Tradicinės saunos pirtys atsirado mažiausiai prieš tūkstantį metų, kuomet klajokliai dabartinės Suomijos teritorijoje šildydavosi iškastuose urvuose žemėje. Šiose pirmosiose „pirtyse“ (t. y. urvuose) jie kurdavo laužus, o kai urvai prišildavo ir ugnis išblėsdavo, uždengdavo urvų angas, kad šiluma išliktų ilgesniam laikui. Sauna tapo ypatingai svarbia suomių kultūros dalimi, kuri palaipsniui išplito kitose šalyse.

Sauna – tai suomių kalbos žodis, reiškiantis uždarą patalpą, šildomą krosnimi su akmenimis. Paprasčiau tariant, tai sausa karšta pirtis. Lietuvoje sauna dažnai vadinama suomiška pirtimi.

Medinė sauna suomiams nuo senų senovės išliko kaip šventovė. Saunoje temperatūra išgaunama dėka elektrinės ar malkinės krosnelės, kuri pripildoma akmenimis. Kaisdama krosnelė įkaitina patalpą iki 90-100 °С ir daugiau. Ant krosnelės akmenų pilamas vanduo, gira arba įvairių žolelių nuovirai. Taip išgaunamas kvapnus garas.

Gerai įkaitintoje saunoje oras yra sausas, tad žmogaus kūnas iš karto ima kaisti. Ant akmenų pilant vandenį, ore padaugėja deginančio garo, bet, praėjus kuriam laikui, oras vėl tampa sausas. Saunoje temperatūra gali būti iki 100 °С ir daugiau, bet oro drėgnumas tesiekia 5-10%.

Suomiška pirtis – tai mini šoko efektas kūnui, pasiekiamas pradžioje būnant karštoje pirtyje, po to atliekant šaltas maudynes. Šios procedūros atliekamos pakaitomis. Suomiai pirtyje lankosi beveik kasdien ir jie tai laiko natūraliu dalyku kaip dantų valymas. Tradicinė suomiška pirtis projektuojama ir statoma tik medinė. Plačiau skaitykite čia: Saunos

Tradicinė rusiška pirtis

Rusiška pirtis – tai garinė pirtis, nuo senovės buvo plačiai paplitusios Rusijos teritorijoje, o dabar jau ir visame pasaulyje. Rusiškoje pirtyje naudojama elektrinė arba malkinė krosnelė, kuri pripildoma dideliu akmenų, taip išgaunant gausų kiekį garo.

Garo pirtys buvo svarbiausia gydomoji ir sveikatos stiprinimo priemonė. Rusijos platybėse garinės pirtys plačiai naudojamos žmogaus savijautos gerinimui, gydant įvairius sveikatos negalavimus. Gyvenant atšiauriomis sąlygomis, kuomet artimiausia pagalba būdavo per toli, vienintelė ligonio viltis buvo rusiška pirtis.

Rusiškos garinės pirtys ne tik gydytojų, bet ir pačių žmonių buvo pripažintos kaip būtina priemonė išlikti sveikam, darbingam ir žvaliam. Manoma, kad būtent ši reguliaraus ėjimo į pirtį tradicija Rusijos imperijoje padėjo išvengti didžiųjų epidemijų ir ligų protrūkių, siautėjusių Vakarų Europoje.

Neatsiejami rusiškos pirties elementai – gausūs garai ir vanta, kuria vanojantis, gerinama kraujotaka, skatinamas prakaitavimas, lėtinamas odos senėjimo procesas. Plačiau skaitykite čia: Tradicinės pirtys

Infraraudonųjų spindulių pirtis

Šiluma nuo seno žinoma ir plačiai naudojama gydymo priemonė. Žmonės nuo seno šilumą naudoja tokioms ligoms, kaip reumatas, podagra, neuralgija ir kitų gydymui. Infraraudonieji spinduliai (IR), kaip gydymas rankos prisilietimu, pradėtas taikyti dar 5000 m. prieš Kristų Kinijoje, kuris vėliau paplito visame pasaulyje.

Dabar jau žinoma, kad žmogaus kūnas per odą skleidžia 3-50 mikrometrų IR spindulius. IR skleidžiamą energiją atrado anglų astronomas William Herschel dar 1800 m. Pačios infraraudonųjų spindulių pirtys, kaip rinkos prekė, atsirado Japonijoje XX a. pabaigoje.

IR spindulių pirčių veikimas yra paremtas bangų metodu, kuomet išskiriama šiluma, panaši į saulės šilumą – 80% saulės skleidžiamų spindulių yra būtent IR spinduliai. Ši šiluma nesušildo aplinkui esančio oro, o yra perduodama tiesiogiai žmogaus kūnui.

Šių savybių ir savo švelnaus poveikio dėka, IR pirtys puikiai tinka vaikams ir paaugliams, vyresnio amžiaus žmonėms bei tiems, kam sunku ištverti ar nemalonu karštose pirtyse. Plačiau skaitykite čia: IR pirtys

Medinių pirčių įranga ir paslaugos

Konsultuojame pirčių įrengimo klausimais. Daugiau nei 12 metų patirtį turintys pirčių įrengimo specialistai suteiks išsamią konsultaciją ir vertingus patarimus. Bendradarbiaujame su žinomais pirčių įrangos ir medžiagų gamintojais, todėl padėsime Jums ne tik suplanuoti, bet ir išsirinkti kokybiškiausias ir tinkamiausias medžiagas Jūsų pirties įrengimui.

Pirties projektavimas: Jūsų pirties vizija, mūsų projektas. Žinodami Jūsų pirties viziją ir išpildymo galimybes mūsų specialistai padės parengti pirties projektą net pagal išskirtiniausius  norus. Jūsų pageidavimu atvykstame į būsimo objekto vietą ir įvertinę projekto galimybes, pateikiame Jums geriausius sprendimus taip išvengiant pirties projektavimo klaidų ar netikslumų.

Pirties įrengimas. Rengiant  pirties įrengimo projektą, svarbu numatyti tinkamą jos ventiliaciją ir teisingai pasirinkti apdailai skirtą medieną. Parengę Jūsų pirties projektą pateiksime ir sukomplektuosime  visas reikalingas medžiagas ir įrangą gamintojo kainomis. Tiekiame, montuojame, prižiūrime moderniausią ir kokybišką garsių gamintojų HARVIA, HELO, TYLÖ, NARVI, IKI KIUAS, KASTOR, SAUNAX, ANDRESS GLASS, CARIITTI pirties įrangą ir medžiagas.

Pirties įrangos tiekimas ir montavimas. Teikiame visos pirčių įrangos montavimo paslaugas (garo generatorių, krosnelių montavimas, valdymo pultų, garso sistemos, apšvietimo įrengimas). Profesionalūs darbuotojai ne tik kokybiškai sumontuos įrangą skirtą pirtims, bet ir padės pritaikyti geriausią įrangą tinkančią suprojektuotai pirčiai.

.

Konsultacija, projektavimas, įrengimas ir priežiūra

Nedelskite ir nedvejokite. Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę pirties įrangą, priedus ir medžiagas, apšvietimo sprendimus ir kt. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą bei sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

Siūlome ir atskirus pirčių statybos darbus, ir visapusišką kompleksinę pirčių statybą ir įrangos montavimą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, turimo sklypo išplanavimą bei pastato specifiką.

Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių pirties projektavimo, įrengimo ir priežiūros klaidų bei ženkliai sutaupysite lėšų ir laiko.

Profesionali konsultacija