GAUTI PASIŪLYMĄ!

Įvairių tipų baseinų, pirčių, fontanų, tvenkinių įrengimas ir priežiūra.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

  • konsultuojame,
  • projektuojame,
  • statome, renovuojame,
  • įrengiame,
  • montuojame ir prižiūrime.

 

Suomiškos pirtys-saunos

Krosnelė saunai

Saunos kilmė

Sauna, dažnai vadinama Suomiška pirtimi, atsirado labai seniai. Manoma, kad suomiai pirtis panašias į šiuolaikines saunas naudoja nuo tų laikų, kai apsigyveno dabartinės Suomijos teritorijoje. Sauna visada buvo vieta, kur žmonės galėjo pasišildyti, nusiprausti, atstatyti savo sveikatą, jose buvo įprasta gimdyti vaikus, apiprausti mirusius bei atlikti įvairius magiškus ritualus. Bėgant laikui, keičiantis žmonių būsto kokybei, evoliucionavo ir sauna.

Suomiska pirtiesPirties irengimasSaunos irengimas

Saunų veikimo principas

SaunaAnksčiau saunos buvo dūminės, jas įkaitindavo didelė, iš akmenų sudėta krosnis, kurią gerai iškūrenus, nežiūrint į gana nesandarią pirties konstrukciją, šiluma išlikdavo net iki 12 valandų. Vakarinėje Suomijoje dominavo didelės, aukštos pirtys. Jų plautai buvo įrengiami žmogaus aukštyje ant lentų platformos. Šiose pirtyse suomiai ne tik maudėsi, bet ir plačiai naudojo jas ūkinėms reikmėms, kaip vietą, kurioje galima buvo džiovinti įvairiausius pusgaminius bei visokią žaliavą. Tuo tarpu rytinėje Suomijoje pirtys buvo nedidelės, savo konstrukcija jos priminė lietuviškas ir rusiškas pirtis. Tokios pirtys dažniausiai buvo statomos ežerų pakrantėse ir naudojamos tik maudymuisi.

Procedūros saunoje

Proceduros saunojeNors laikui bėgant sauna evoliucionavo, ji išlaikė esminį savitumą, pasireiškianti aukšta temperatūra ir sausu oru jos viduje. Lietuvoje dažnai sutinkame tarpinį saunos ir garinės pirties variantą, kas yra paaiškinama ne tik mūsų viduriniosios klimato juostos ypatumais, bet ir didele tarpkultūrine sąsaja. Lietuvių tarpe sutinkama nuomonė, jog saunoje vanduo negali būti pilamas ant akmenų, yra klaidinga. Vandens pylimas ant akmenų yra būtina kaitinimosi saunoje procedūros dalis. Nuo akmenų kylantį garą suomiai pagarbiai vadina „löyly” – dvasia, ir pagal to garo pakankamumą suomiai sprendžia apie saunos kokybę. Saunoje patartina kaitintis 2-3 kartus, siekiant gausaus išprakaitavimo, po kurio būtina nusiprausti duše, o jei yra galimybė, išsimaudyti baseine, tvenkinyje, ežere ar upėje. Kadangi sauna džiovina odą, prieš pirmą įėjimą į ją, kūną patartina sudrėkinti vandeniu.

Papildoma informacija Jums: