GAUTI PASIŪLYMĄ!

Įvairių tipų baseinų, pirčių, fontanų, tvenkinių įrengimas ir priežiūra.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

 • konsultuojame,
 • projektuojame,
 • statome, renovuojame,
 • įrengiame,
 • montuojame ir prižiūrime.

 

Tvenkiniai

Įrengimas - įranga - priežiūra

Tvenkiniai, jų įranga ir priežiūra

Tvenkiniai-tvenkiniu-iranga-aplinka

Vandens telkiniai visuomet buvo žmonių ir gyvūnų traukos objektai. Tylus fontanų ir krioklių čiurlenimas nuramina ir atpalaiduoja, o karštą vasaros dieną ir atvėsina.

Tinkamai prižiūrimi natūralūs tvenkiniai ar dirbtiniai tvenkiniai, dekoratyviniai ir EKO baseinai su papildomai įmontuotais fontanais, kaskadomis, tekančio vandens srovėmis, apšvietimu, visuomet sulaukia aplinkinių susidomėjimo. Šalia tvenkinio esanti augmenija, tvenkinyje plaukiojančios žuvys priverčia akimirką sustoti, pasinerti svajonėmis į gamtos oazę.

[ultimate_heading alignment=”left” el_class=”title-block”]

Dekoratyviniai tvenkiniai 

[/ultimate_heading]

Dekoratyvinis-tvenkinys

Dekoratyvinis tvenkinys Jūsų kieme, tai gražiausias ir patraukliausias aplinkos elementas, kuris džiugina akį visais metų laikais. Dekoratyvinis tvenkinys puošia, atkreipia aplinkinių dėmesį, suteikia naujų spalvų ir gyvybės Jūsų sodui.

Plačiau
[ultimate_heading alignment=”left” el_class=”title-block”]

.

Natūralūs tvenkiniai 

[/ultimate_heading]

Naturalus-tvenkinys

Apsigyvenimas šalia natūralaus tvenkinio, liaudyje dažnai vadinamo kūdra, mūsų dienomis yra pakankamai didelė sėkmė, tačiau ne visada toks tvenkinys pilnai atitiks Jūsų lūkesčius.

Plačiau

Tvenkinio planavimas

Dažniai manoma, kad dekoratyvinis tvenkinys, fontanas arba krioklys tinka tik dideliame sode, be to, jam įrengti ir prižiūrėti reikia daug laiko. Tai netiesa.

Net mažam vandens tvenkiniui ar baseinui reikalingas nedidelis plotas, kuriame būtų įrengiamas jaukus ramybės prieglobstis. Priežiūra nėra sudėtinga, jei bus įrengta kokybiška vandens filtravimo sistema. Galėsite nesijaudinti dėl nešvaraus vandens.

Planuojant tvenkinio įrengimą, reikia atkreipti dėmesį į:

 • Tvenkinio optimalaus dydžio ir formos parinkimą;
 • Tvenkinio vietą bei sklypo vystymo perspektyvas;
 • Tvenkinio hidroizoliacijos rūšį ir kiekį;
 • Tvenkinio vandens filtravimo sistemą ir kitą tvenkinių įrangą;
 • Tvenkinio ir jo aplinkos apšvietimą;
 • Tvenkinio veiksmingą saugą nuo nelaimingų atsitikimų;
 • Tvenkinio papildomas įrengiamas pramogas (fontanus, krioklius, upelius, alpinariumus).

 

Tvenkinio dydis ir forma

Tvenkiniai-tvenkiniu-iranga-aplinka

Tam, kad nesuklystumėte projektuojant tvenkinį ir prasmingai panaudotumėte projekto lėšas, derėtų kreiptis į šios srities profesionalus. Tuomet bus pasiektas geriausias rezultatas ir pasirinktas tinkamiausias tvenkinio įrengimo sprendimas, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, lūkesčius ir galimybes.

Tvenkinio dydis ir tvenkinio forma tiesiogiai priklauso ir nuo sklypo dydžio. Reikėtų pasirinkti tokį tvenkinio dydį ir formą, kad jis harmoningai įsilietų į supančią aplinką bei būtų vietos sklypo gamtos oazę plėsti ateityje, o galbūt šalia įsirengti jaukią pavėsinę ar pirtelę. Vandens telkinys neturėtų būti nuolat pavėsyje, nes dažniausiai šalia jo yra sodinami augalai, kurie reikalauja saulės šviesos.

Jei tai namų valdos sklypas, kuris nėra itin didelis, tuomet tvenkinį geriausia įsirengti toje sklypo dalyje, kurią galima būtų stebėti iš namo ar pastato. Visada malonu sėdint svetainėje ar kitame kambaryje, kuriame yra įrengti panoraminiai langai, stebėti tai, kas vyksta sklype, šalia tvenkinio. O ir dėl vaikų bei gyvūnų saugumo, tai yra ypač svarbu – taip suteikiama galimybė stebėti kas vyksta sode, neišeinant iš namų.

Tvenkinio hidroizoliacija

Tvenkinio hidroizoliacija įrengiama kokybiškai ir greitai. Reikėtų pasirinkti tinkamą hidroizoliacijos dangą, kuri atitiktų tvenkinio ar baseino dydžių parametrus. PVC hidroizoliacinės dangos labiau pritaikytos mažesniems vandens telkiniams, dekoratyviniams baseinams, o HDPE hidroizoliacinės dangos – didesniems tvenkiniams, kadangi jos yra kur kas tvirtesnės ir tarnaujančios beveik dvigubai ilgiau nei PVC dangos.

Reikėtų nepamiršti ir geotekstilės dangos, kuri klojama dar prieš hidroizoliacinę dangą. Ši danga apsaugo hidroizoliacinę dangą nuo mechaninių pažeidimų, tokių kaip aštrios namo statybos atliekos, medžių šaknys ir kt. Plačiau skaitykite čia: Tvenkinių dangos

Tvenkinio priežiūra

Tvenkiniai-tvenkiniu-iranga-aplinka

Gerai prižiūrimame tvenkinyje bus švarus ir skaidrus vanduo, kuriame be vargo matysis vandens augalai ir žuvys, o vandens įranga dirbs be priekaištų ir bus ilgaamžė. Švarus tvenkinio vanduo išgaunamas pasitelkiant kokybišką vandens filtravimo įrangą ir šiuolaikines vandens priežiūros priemones.

Medžių lapai, augalai, vėjo atpūstos šiukšlės, visa tai blogina tvenkinio vandens kokybę, tuomet atsiranda palanki terpė nepageidaujamiems mikroorganizmas veistis, dumbliams augti, kurie keičia vandens pH, kvapą, kenkia tvenkinyje augančioms žuvims. Specialūs skimeriai surenka lapus, įvairias šiukšles nuo vandens paviršiaus.

Nešvarus tvenkinio vanduo nepritraukia ir aplinkinių dėmesio, nesuteikia galimybės maudytis tvenkinyje ir džiaugtis vandens teikiamais malonumais. Vandens filtravimo sistema įrengiama šalia tvenkinio, o vandens siurblys įleidžiamas į tvenkinio dugną. Ši įranga nedarko aplinkos dizaino, kadangi ji paslepiama specialioje talpoje. Įsirengus vandens filtravimo sistemą, bei profilaktiškai naudojant vandens priežiūros priemones, nereikės papildomai rūpintis švariu tvenkinio vandeniu. Plačiau skaitykite čia: Tvenkinių įranga

Tvenkinio apšvietimas

Tvenkinys jau pats savaime suteikia įspūdį žemės sklypui. Saulės spinduliais paliesta tvenkinio augalų ir dekoratyvinių papuošimų sukurta grožio harmonija gali išnykti prietemoje, nakties metu. Kai norisi šiltais vasaros vakarais pabūti šalia tvenkinio, kuris skleistų ypatingą atmosferą, reikėtų pasirūpinti tvenkinio apšvietimu.

Tvenkinio apšvietimas vakarėlio metu išspręstų ir dekoracijų problemą, o jaukus šeimos pasisėdėjimas taptų dar ypatingesnis. Tvenkinio apšvietimas taip pat išspręstų ir saugumo klausimą, kadangi vandens telkinys būtų pastebimas aplinkiniams ir būtų išvengiama netyčinių įkritimų į tvenkinį.

Mes galime pasiūlyti specialų vandens telkinių apšvietimą, kuris montuojamas ir po vandeniu, ir virš vandens. Pasaulyje paplitęs LED apšvietimas užtikrina mažesnes elektros energijos sąnaudas, ilgesnį tarnavimo laiką nei įprastas apšvietimas. Skleidžiama šviesa vandenyje ir šalia vandens suteiks paslapties, o apšviestas fontanas, krioklys ar kaskada leis grožėtis supančia gamta net ir tamsiausią naktį.

Tvenkinio ir jo aplinkos sauga

Tvenkiniai-tvenkiniu-iranga-aplinka

Visų pirma, reikėtų kasti tvenkinį su nuolydžiais – terasomis tam, kad įkritęs žmogus ar gyvūnas lengvai galėtų išlipti iš tvenkinio. Terasas patariama kloti neslidžia danga – ant geotekstilės pakloto, kuris dengtų hidroizoliacinę dangą, iškloti akmenimis, žvirgždu. Toks tvenkinio dugnas, ne tik apsaugos nuo paslydimų, bet ir suteiks vandens telkiniui dekoratyvumo. Taip pat reikėtų pasirūpinti tvenkinio apšvietimu ir užtikrinti tvenkinio gerą matomumą. Net ir mažiausiame vandens tvenkinyje galima įrengti fontaną, kaskadą ar krioklį. Jie suteiks tvenkiniui dekoratyvumo, leis mėgautis vandens skleidžiamu garsu bei teliuškavimu.

Fontanus įrengti nėra sudėtinga, nes fontano purkštuvas dažniausiai pritaisomas prie siurblio, todėl nereikia naudoti papildomų vamzdžių. Mes siūlome lengvai montuojamus ir prižiūrimus plaukiojančius fontanus. Norint, kad fontanas atrodytų kuo įspūdingiau, purkštuką reikėtų įtaisyti truputį aukščiau vandens lygio. Fontanų purkštukų yra skirtingų rūšių, todėl vandens purškimo kryptys yra labai įvairios, o vandens srovės aukštis reguliuojamas pagal Jūsų poreikius.

 Vandens kaskadą sudaro laiptas arba keli laiptai, per kuriuos teka vanduo. Vandens siurblys įrengiamas vandenyje, kuris pumpuoja vandenį vėl aukštyn per žarną įkastą žemėje, po kaskados laiptais. Kaskada, kaip ir fontanas pagyvina šalia tvenkinio supančią aplinką, suteikia tvenkiniui dekoratyvumo.

Tvenkinio įrengimas

Kasame, renovuojame, valome ir įrengiame skirtingo dydžio bei paskirties tvenkinius, performuojame bet kokių kitų turimų vandens telkinių pakrantes. Patarsime tinkamiausią tvenkinio dydį, tipą ir formą pagal pasirinktą vietą ar projektą. Jums pageidaujant, galime suprojektuoti tvenkinį, atsižvelgdami į Jūsų norus, poreikius ir vietos aplinkybes.

Kruopščiai atliksime visus bendrastatybinius tvenkinio įrengimo darbus, nuo žemės kasimo, lyginimo, reljefo formavimo, hidroizoliacijos įrengimo darbų iki apdailos ir dekoro elementų. Pasiūlysime tinkamiausią tvenkinio dangą ir vandens priežiūros sistemą, įvairių formų ir konstrukcijos vandens tvenkinių lieptus, terasas bei akmens dekoro variantus.

Konsultacija, projektavimas, įrengimas ir priežiūra

Nedelskite ir nedvejokite. Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę tvenkinių įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus ir kt. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą bei sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

Siūlome ir atskirus tvenkinių kasimo ar valymo darbus, ir visapusišką kompleksinį tvenkinių sutvarkymą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, turimo sklypo išplanavimą bei slaito ir grunto tipą.

Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių tvenkinio projektavimo, kasimo ir priežiūros klaidų bei ženkliai sutaupysite lėšų ir laiko.

Profesionali konsultacija