GAUTI PASIŪLYMĄ!

Įvairių tipų baseinų, pirčių, fontanų, tvenkinių įrengimas ir priežiūra.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

  • konsultuojame,
  • projektuojame,
  • statome, renovuojame,
  • įrengiame,
  • montuojame ir prižiūrime.

 

Dekoratyviniai tvenkiniai

Dekoratyviniai tvenkiniai ir jų aplinka

Dekoratyvinis tvenkinys Jūsų kieme, tai gražiausias ir patraukliausias aplinkos elementas, kuris džiugina akį visais metų laikais. Dekoratyvinis tvenkinys puošia, atkreipia aplinkinių dėmesį, suteikia naujų spalvų ir gyvybės Jūsų sodui. Pažangios technologijos ir architektūrinės idėjos leidžia įrengti skirtingų tipų dekoratyvinius tvenkinius.

Dekoratyvinių tvenkinių įrengimui siūlome platų šiuolaikinės tvenkinių įrangos asortimentą. Vandens siurbliai, vandens valymo filtrai, įvairūs fontanai, kriokliai ir kaskados, dekoratyvinės skulptūros, vandens apšvietimo elementai, taip pat vandens augalų ir žuvų veislių įvairovė leidžia įgyvendinti, praktiškai, bet kokius tvenkinio landšafto ir dizaino sprendimus.

Todėl, pagal Jūsų ar dizainerio pateiktą individualų projektą, galime įrengti įspūdingą ir unikalų dekoratyvinį vandens telkinį privačiame sklype, kaimo turizmo sodyboje, visuomeninės paskirties parke ar skvere ir pan.

Dekoratyviniai tvenkiniai skirstomi į:

  • Ekologiškus arba EKO tvenkinius;
  • KOI tvenkinius.

 

Dekoratyviniai  EKO tvenkiniai

Ekologiški dekoratyviniai tvenkiniai pasižymi natūralia ekologinė sistema. Vandens kiekis, tvenkinio paviršiaus plotas ir gylis, tvenkinio augmenija įtakoja vandens biologinį balansą. Svarbu užtikrinti tinkamą vandens ekosistemą tam, kad žuvys ir vandens augalai nepritrūktų deguonies ir mikroelementų. Ekologišką arba EKO tvenkinį reikėtų prižiūrėti specialiomis biologinėmis priežiūros priemonėmis. Mes galime ne tik įrengti ekologišką tvenkinį, bet ir pasiūlyti svarbiausias tvenkinio ypatybes atitinkančias priežiūros priemones, vandens ir tvenkinio valymo ir priežiūros įrangą.

Dekoratyviniai KOI tvenkiniai

KOI dekoratyviniai tvenkiniai yra populiarūs visame pasaulyje. Šių tvenkinių pradininkai yra japonai. Dekoratyviniuose tvenkiniuose yra apgyvendinami KOI karpiai, kurie pasižymi ypatingu dekoratyvumu, spalvų įvairove. KOI karpiai reikalauja švaraus vandens, todėl šiems KOI tvenkiniams turi būti įrengta vandens valymo įranga, taip pat pasirūpinta, kad vandenyje netrūktų deguonies ir būtų naudojama biologinės tvenkinių priežiūros priemonės. KOI tvenkinių pagrindinės savybės – šviesos ir spalvų žaismas, ramybe dvelkianti aplinka.

Dekoratyvinio tvenkinio vieta, forma, dydis

Pirmiausia reikėtų nuspręsti, kurioje sodo vietoje bus įrengiamas dekoratyvinis tvenkinys. Vieta, kurioje saulė šviestų visą dieną ir per daug įkaitintų dekoratyvinio tvenkinio vandenį, nėra rekomenduojama, kadangi dėl didelio karščio neįmanoma kontroliuoti augalų ir mikroorganizmų dauginimosi, gali žūti visi dekoratyvinio tvenkinio gyventojai. Jei dekoratyviame tvenkinyje bus auginamos žuvys, tuomet reikėtų rinktis tokią vietą, kurioje saulė vandenį apšviestų pirmąją arba antrąją dienos pusę, o vidurdienį dekoratyvinis tvenkinys būtų pavėsyje.

Bet jei taip nėra, nuo dienos karščio vandenį galės užstoti papildomai suprojektuoti šalia tvenkinio esantys statiniai, medžiai arba krūmai. Tačiau šalia vandens esantys medžiai ir augmenija privers reguliariai valyti vandens paviršių nuo nukritusių lapų ir nulūžusių šakų bei kitų šiukšlių, tačiau prižiūrėti dekoratyvinį tvenkinį nėra sudėtinga, kadangi tam yra skirtos veiksmingos tvenkinių priežiūros priemonės.

Dekoratyvinio tvenkinio dydis ir forma turi harmoningai derintis prie namo ar sklypo bendros aplinkos. Jei supanti būsimą dekoratyvinį tvenkinį aplinka buvo įrengta jau anksčiau ir turi savitą stilių, kurio Jūs nenorėsite keisti, reikėtų suprasti, kad dekoratyvinio tvenkinio dydį ir formą tuomet lems esama aplinka.

Integruoti dekoratyvinį tvenkinį į jau sukurtą aplinką nėra sunku, be to turėsite mažiau vargo planuodami namo ar sklypo vystymą pagal šį vandens objektą. Reikėtų atsižvelgti į sklypo dydį, supančią aplinką, planuojamo dekoratyvinio tvenkinio dydį ir parengti vandens telkinio projektą.

Tvenkinys su žuvimis. Aeracijos svarba

Jei dekoratyviniame tvenkinyje bus auginamos žuvys, tuomet reikėtų pasirūpinti ir vandens augalais, kurie tiktų tvenkinio vandens ekosistemai. Dalį tvenkinio paviršiaus dengiantys augalų lapai apsaugotų žuvis nuo tiesioginių, kaitrių vasaros saulės spindulių.

Jei tvenkinio žuvys žiemotų tvenkinyje, tuomet reikėtų dekoratyviniam tvenkiniui papildomos įrangos. Aeratoriaus dėka deguonis yra tiekiamas į užšalusio dekoratyvinio tvenkinio vandenį bei neleidžia užšalti eketei ar tvenkinio pakrantei. Aeratoriai, kurie prisotina vandenį deguonimi, neleidžia tvenkiniams užšalti, suvienodina vandens deguonies kiekį ir temperatūrą.

Aeratoriai taip pat valo tvenkinio vandenį. Jie naudojami tiek vasaros, tiek žiemos metu. Įrenginys pūsdamas mažus oro burbuliukus, tiekia deguonį, o taip pat iš vandens pašalina kenksmingas žuvų išskiriamas dujas. Aeratorius sukuria vertikalią oro srovę ir horizontalią vandens srovę, taip garantuodamas cirkuliaciją, mažina organinių ir neorganinių nuosėdų kaupimąsi dekoratyvinio tvenkinio dugne.

Dekoratyvinio tvenkinio hidroizoliacija

Tvenkiniu-hidroizoliacija-dangos-pleveles-membranos

Tinkamai paruošus dekoratyvinio tvenkinio dugną ir reljefą, reikia įrengti tvenkinio hidroizoliaciją. Populiariausios tvenkinių hidroizoliacijos yra PVC (polivinilchlorido) hidroizoliacinės dangos ir HDPE (aukšto tankio polietileno) hidroizoliacinės dangos.

PVC tvenkinių hidroizoliacinė danga

PVC danga pritaikyta mažesniems, sudėtingesnio reljefo dekoratyviniams tvenkiniams. PVC hidroizoliacija pasižymi elastingumu ir lankstumu, todėl galima įrengti net ir sudėtingiausio reljefo dekoratyvinius tvenkinius. PVC tvenkinių hidroizoliacija yra atspari aplinkos poveikiui, puikiai tinka mūsų klimatinėms sąlygoms.

HDPE tvenkinių hidroizoliacinė danga

HDPE danga labiau tinkama dideliems dekoratyviniams tvenkiniams, kadangi  HDPE danga yra kietesnė, mažiau lanksti, tačiau pigesnė nei PVC danga, todėl puikiai tinka kloti dideliems tvenkinių plotams. HDPE hidroizoliacija pasižymi tvirtumu ir dideliu atsparumu ne tik klimatinėms sąlygoms, bet ir skirtingoms agresyvioms medžiagoms, todėl HDPE hidroizoliacija naudojama ne tik tvenkiniams, bet ir daugelio vandens objektų įrengimui.

Geotekstilė

Priklausomai nuo dekoratyvinio tvenkinio dangos tipo, storio ir grunto savybių, taip pat klojame geotekstilės paklotą, kuris apsaugo tvenkinio hidroizoliacinę dangą nuo mechaninių pažeidimų. Geotekstile patariama iškloti dekoratyvinio tvenkinio dugną dar prieš paklojant hidroizoliacinę PVC ar HDPE dangą. Jei ant hidroizoliacinės dangos bus dedami akmenys, ar žvirgždas, geotekstilės paklotas turi būti klojamas iš abiejų hidroizoliacinės dangos pusių.

Dekoratyvinio tvenkinio įranga

Dekoratyvinių tvenkinių instaliacija:

• Tvenkinių hidroizoliacinės dangos;
• Dekoratyvinių tvenkinių vandens siurbliai;
• Dekoratyvinių tvenkinių vandens filtrai;
• Dekoratyvinių tvenkinių ir aplinkos apšvietimas;
• Dekoratyvinių tvenkinių įrangos valdymo įrenginiai;
• Biologinės tvenkinių priežiūros priemonės;
• Dekoratyvinių tvenkinių valymo ir priežiūros siurbliai.

Dekoratyvinio tvenkinio apšvietimas

Dekoratyvinio tvenkinio apšvietimas leidžia mėgautis tvenkinio grožiu kai saulė pradeda leistis. Vandens telkinių apšvietimas gali būti montuojamas tiek virš vandens, tiek po vandeniu. Pasaulyje sparčiai išpopuliarėjo LED žibintai, kurių didelio dėmesio sulaukė ir tvenkinių savininkai.

Šie žibintai skleidžia subtilią ir aiškią šviesą. Įspūdingai atrodo, kai šie žibintai įrengiami dekoratyviniuose tvenkiniuose, kuriuose yra žuvų. Iš tvenkinio dugno sklindanti šviesa leidžia stebėti tvenkinio gyventojų gyvenimą. LED žibintai pasižymi ilgaamžiškumu, mažomis energijos sąnaudomis, spalvų įvairove.

Dekoratyvinio tvenkinio vandens paviršiuje plaukiojantys žibintai suteikia magišką nuotaiką, žiba lyg iš dangaus nukritusios žvaigždės. Vandens žibintas įmontuotas po vandeniu ar virš vandens, apšviečiantis vandens augalų kompozicijas pritraukia aplinkinius gerėtis dekoratyvinio tvenkinio grožiu. Dėmesį atkreipia ir šalia tvenkinio apšviestas gėlynas, o taip pat apsaugo žmones ir gyvūnus nuo netyčinio įkritimo į tvenkinio vandenį.

Dekoratyvinių tvenkinių fontanai

Dar neišvydus dekoratyvinio tvenkinio ir jo supančios aplinkos, galima išgirsti lengvą arba intensyvų vandens čiurlenimą. Žmonės ypatingai mėgsta vandens teikiamą džiaugsmo ir pasitenkinimo pojūtį. Dekoratyvinių tvenkinių fontanai yra skirtingų tipų, pritaikyti mažiems dekoratyviniams tvenkiniams ir dideliems tvenkiniams bei ežerams, pradedant nuo kuklių ir subtilių fontanų, kurie purškia vandenį į orą viena čiurkšle, baigiant šokančiais muzikos ritmu bei keičiančiais apšvietimo spalvą fontanais. Pastaruosius galima prilyginti įspūdingiems vandens fejerverkams.

Fontanų įrengimui reikalinga vandens purškimo galvutė (arba purkštukas) bei siurblys, kuris stumtų vandenį. Reguliuojant siurblio galią ir fontano galvutę, galima išgauti įvairius vandens purškimo būdus. Tai leidžia varijuoti ir keisti fontano formą, srovės aukštį bei vis iš naujo žavėtis dekoratyvinio tvenkinio teikiamu grožiu.

Plaukiojantys fontanai

Plaukiojantys fontanai skirti vandens telkiniams kurių gylis yra didelis, todėl tokio tipo fontanai puošia daugelį dekoratyvinių tvenkinių, ežerų ir kitus vandens telkinius. Prie specialaus plaukiojančio pontono yra pritvirtinti vandens siurbliai, fontano purkštukai, fontano apšvietimas ir kita instaliacija, todėl plaukiojantį fontaną galima sumontuoti bet kurioje telkinio vietoje, bei keisti jo dislokacijos vietą.

Plaukiojantis fontanas yra inkaruojamas su specialiais svarmenimis ir plieno lynais, taip patikimai užtvirtinant jo vieta vandens telkinyje.

Dekoratyvinių tvenkinių priedai 

Dekoratyvinių tvenkinių vandens kaskados, kriokliai ir upeliai praturtina tvenkinių išvaizdą, dažnai suteikia prabangos įspūdį. Dekoratyvinis tvenkinys gali tapti rojaus kampeliu, kuriame norėtųsi praleisti ne tik šiltas vasaros dienas, bet vis dar šiltus rudens vakarus.

Įrengiant dekoratyvinius tvenkinius, verta apmąstyti, ar bus planuojama papildomai įrengti vandens kaskadą, krioklį ar upelį. Šie dekoratyvinio tvenkinio elementai turėtų būti įkomponuoti į labiausiai matomą tvenkinio vietą. Priklausomai nuo dekoratyvinio tvenkinio dydžio, būtina nuspręsti, kokio dydžio ar formos bus vandens kaskada, krioklys ar upelis.

Jų dydis turi proporcingai derėti su dekoratyvinio tvenkinio dydžiu, bei turi būti išlaikoma šių elementų harmonija. Dekoratyvinio tvenkinio kaskada, krioklys ar upelis turi vienas kitą papildyti, bet neužgožti.

Įrengiant dekoratyvinio tvenkinio kaskadą ar krioklį, pirmiausia numatoma tinkama įrengimo vieta, tuomet atvedamos visos reikalingos instaliacijos ir montuojama būtina technologinė įranga – vandens siurblys, vamzdynai, vandens paėmimo ir grąžinimo detalės, per kurias cirkuliuos tvenkinio vanduo.

Terasos, liepteliai ir pontonai

Dekoratyvinių tvenkinių terasos, liepteliai ir pontonai tai svarbūs elementai planuojant Jūsų poilsio vietą šalia tvenkinio. Terasos palengvina priėjimą prie tvenkinio vandens, taip pat gelbsti, kai reikia pašerti tvenkinyje augančias žuvis.

Lieptai arba pontonai patogūs besimaudantiems arba prišvartuoti vandens transportui. Įrengiame įvairių tipų, dydžių bei formų terasas, lieptus ir pontonus, kur užteks vietos ne tik lauko baldams, gultams ar gėlių vazonams, bet ir nedidelei pavėsinei ar stoginei, kuri puikiai derės ir leis iš arčiau mėgautis dekoratyvinio tvenkinio grožiu bei stebėti į vandens paviršių išnyrančias smalsias žuvis.

.

Konsultacija, projektavimas, įrengimas ir priežiūra

Nedelskite ir nedvejokite. Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę tvenkinių įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus ir kt. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą bei sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

Siūlome ir atskirus tvenkinių kasimo ar valymo darbus, ir visapusišką kompleksinį tvenkinių sutvarkymą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, turimo sklypo išplanavimą bei slaito ir grunto tipą.

Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių tvenkinio projektavimo, kasimo ir priežiūros klaidų bei ženkliai sutaupysite lėšų ir laiko.

Profesionali konsultacija