GAUTI PASIŪLYMĄ!

Įvairių tipų baseinų, pirčių, fontanų, tvenkinių įrengimas ir priežiūra.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

 • konsultuojame,
 • projektuojame,
 • statome, renovuojame,
 • įrengiame,
 • montuojame ir prižiūrime.

 

Baseinų įranga

Baseinų įranga, jos paskirtis ir savybės

Baseinai-montavimas-baseinu-iranga

Kiekvienas baseinas, nepriklausomai nuo jo dydžio ir tipo, yra gan sudėtinga hidrotechninė sistema, kurią sudaro baseino korpusas ir speciali baseino įranga. Šios įrangos paskirtis – tinkamo baseino funkcionavimo bei nepriekaištingos vandens kokybės užtikrinimas.

Bazinė baseino įranga

Standartinę kiekvieno baseino įrangą sudaro:

 • Baseino korpusas;
 • Įdėtinės detalės ir mazgai;
 • Baseino vandens filtras;
 • Cirkuliacinis siurblys;
 • Baseino vamzdynas ir jo komponentai.

 

Papildoma baseino įranga

Papildomą baseinų įrangą sudaro:

 • Baseino vandens šildymo sistema
 • UV-C sterilizatoriai;
 • Drėgmės surinkėjai;
 • Automatikos blokas;
 • Kopetėlės, turėklai;
 • Baseino apšvietimas;
 • Baseino hidromasažiniai įrenginiai;
 • Vandens kaskados;
 • Baseinų priedai ir aksesuarai.

 

Bazinės baseinų įrangos savybės

Baseino korpusas

Pagrindinė, matoma baseino dalis yra baseino korpusas. Klientams siūlome įvairių dydžių, tipų bei formų baseino korpusus. Apie jų privalumus ir trūkumus skaitykite straipsniuose: betoniniai baseinai, plastikiniai baseinai, dekoratyviniai baseinai ir hidromasažiniai SPA baseinai.

Baseino vandens filtras

Baseino vandens filtras yra pagrindinė baseinų technologinės įrangos sudedamoji dalis, kurio dėka vanduo ilgą laiką išlieka švarus, skaidrus ir saugus Jūsų sveikatai.

Baseinų vandens filtrai skirti sulaikyti susidariusias kietasias mikro daleles vandenyje, kurios filtro praplovimo metu yra pašalinamos iš filtro. Filtrai yra užpildyti skirtingų frakcijų kvarciniu smėliu kuris kaip filtruojantis elementas nėra keičiamas ir tarnauja daugelį metų.

Filtravimo blokas

Baseino vandens filtravimo blokas užtikrina vandens švarumą. Standartinį filtravimo bloką sudaro, pagamintas iš specialaus plastiko, stiklo pluošto arba nerūdijančio plieno korpuso vandens valymo filtras, vandens spaudimo matuoklis, filtro valdymo sklendė ir cirkuliacinis vandens siurblys.

Rinkoje rasite nemažą filtravimo blokų pasiūlą, tačiau kokį vandens filtravimą bepasirinktumėt, jis turi atitikti baseino tūrį bei jo naudojimo specifiką, įskaitant ar tai bus privatus ar visuomeninis baseinas.

Cirkuliacinis siurblys

Cirkuliacinis vandens siurblys yra pagrindinė baseino vandens filtravimo sistemos sudedamoji dalis. Šie sausai pastatomi vandens siurbliai skirti pastoviam vandens tiekimui į baseino filtrą, bei užtikrinti reikiamą vandens cirkuliaciją baseine.

Baseino vandens siurbliai parenkami individualiai kiekvienam baseinui atsižvelgiant į baseino paskirtį, jo eksploataciją, bei kitus techninius ypatumus.

Įdėtinės detalės ir mazgai

Įdėtinės detalės ir mazgai, paprastai, gaminami iš plastiko, nerūdijančio plieno arba bronzos. Jiems priskiriami vandens skimeriai, vandens grąžinimo purkštukai, vandens nuleidimo detalės, žibintai ir kt.

Skimeris – tai baseino mazgas, kuriuo vanduo ir jame esantys nešvarumai surenkami nuo baseino vandens paviršiaus. Stambus nešvarumai, tokie kaip lapai, šakelės ir kiti, surenkami skimeryje esančiame grubaus valymo filtre, o smulkesnės dalelės siurblio pagalba vamzdynais patenka į filtrą.

Baseinų skimeriai gali būti pagaminti arba iš plastiko, arba iš nerūdijančio plieno. Jie būna dviejų dydžių, vadinamų „mini” ir „maxi”. Jeigu statomas didelis baseinas, teks įdėti keletą skimerių. Jei baseinas nedidelis, pakaks tik vieno skimerio. Hidromasažiniams SPA baseinams ir sūkurinėms vonioms montuojami „mini” skimeriai.

Vandens grąžinimo purkštukai atlieka filtruoto vandens grąžinimo į baseiną funkciją. Rinkoje dažnai pasitaiko pigūs, bet nekokybiški purkštukai.  Mūsų siūlome tiek brangesnius, tiek ir pigesnius modelius pagal Jūsų poreikį ir kišenę. Pigesni bus pagaminti iš plastiko, brangesni iš nerūdijančio plieno arba bronzos.

Vandens nuleidimo detalės (arba trapai) atlieka panašią funkciją kaip ir skimeriai, tačiau nešvarų vandenį jos paima iš baseino dugno. Šios įdėtinės detalės, kartais vadinamos vandens išleidimo detalėmis, nes jomis baseino vanduo nuvedamas į kanalizaciją.

Baseino žibintas yra būtinas įdėtinių komponentų sąraše, kadangi baseino vandens apšvietimas svarbus ne tik grožio, bet ir dėl saugaus naudojimosi baseinu. Baseino dugno matomumas bet kuriuo jo apšvietimo režimu turi būti užtikrintas. Paskutiniu metu vis labiau populiarėja ekonomiškesnis LED apšvietimas, kuri pasiūloje turime ir mes.

Vamzdynai ir jų komponentai

Baseino vamzdynai bet kokio dydžio baseinui turi būti pakankamai kokybiški. Baseinų vamzdynų įrengimui naudojame tik aukštos kokybės, didelį spaudimą išlaikančius, klijuojamus PVC vamzdžius ir jų sujungimo bei valdymo komponentus.

Baseinų vandens filtrai
Cirkuliaciniai siurbliai
 Baseinų filtravimo blokai  Įdėtinė detalės

.

Papildomos baseinų įrangos savybės

Vandens šildymo sistema

Baseino vandens šildymas yra svarbus, todėl jį būtina teisingai įrengti. Pirmiausia, baseinas turi būti aprūpintas tinkama termoizoliacija. Tam dažniausiai naudojamas 50-100 mm storio ekstrūdinis putų polistirolis, vamzdynai įvelkami į specialius termo šarvus. Be to, turi būti šildomas ir pats baseino vanduo.

Šildyti ji galima šilumos katilu, elektrinio šildytuvu, saulės kolektoriumi arba šilumos siurblio dėka. Vis gi, Lietuvoje labiausiai paplitęs baseino vandens šildymas šilumos katilu.

Šis būdas ganėtinai paprastas, nes pakanka atvesti tik atskirą kontūrą nuo katilo iki baseino įrangos vietos ir sumontuoti šildytuvą. Jei Jūsų atveju įrengti šildymą nuo šilumos katilo bus sudėtinga, pasiūlysime Jums kitus, minėtus vandens šildymo būdus, o mūsų specialistai tinkamai sumontuos pasirinktą sistemą.

Primename, kad kartu su išvardintais vandens šildymo būdais, lauko baseinuose šildymo nuostolius sumažins baseinų uždangalai, kurių savybę plačiau apraštytos skyriuje Baseino uždangos.

Taip pat, norėtume akcentuoti, kad ženkliai sumažinti vandens šilumos praradimo nuostolius ir, tuo pačiu, baseino eksploatacines išlaidas galima tik tinkamai suprojektavus bei įrengus visą baseiną.

Drėgmės surinkėjai

Drėgmės kiekis patalpoje, kurioje įrengtas bet kurio tipo baseinas, būtinai turi būti reguliuojamas. Mums tenka susidurti su skirtingais drėgmės reguliavimo būdais, bet ne visi jie yra pakankamai efektyvus.

Užsakovas ir baseinų savininkams siūlome patikimus šiuolaikinius automatinius drėgmės surinkėjus, skirtus patalpoms net su padidinta chloro garų koncentracija, kurie sėkmingai šalina ne tik drėgmę bet kokio tipo patalpose, bet ir kartais pasitaikantį nemalonų pelėsių bei rūdžių kvapą.

Mūsų drėgmės surinkėjuose įrengtas automatinis hidrostatas su skaitmeniniu valdymu, prietaiso filtrai užtikrina gaivų patalpos orą. Naudotis šiais drėgmės surinkėjais paprasta, jie nereikalauja ypatingos priežiūros ar brangaus aptarnavimo.

Automatikos blokas

Baseino vandens filtravimo ir priežiūros procesų automatizavimas ženkliai palengvina baseino priežiūrą. Automatikos bloką sudaro automatinė filtro praplovimo sklendė, automatinė vandens priežiūros priemonių dozavimo stotelė, vandens lygio kontrolės sistema ir UV sterilizatoriai.

Automatinė filtro praplovimo sklendė. Vandens filtravimo blokai surenka vandenyje esančius nešvarumus, todėl filtrus reikia periodiškai praplauti. Tai galima padaryti rankiniu būdu, tačiau automatinė filtro praplovimo sklendė šį procesą atliks automatiškai iš anksto nustatytu grafiku.

Vandens priežiūros priemonių automatinė dozavimo stotelė. Skaidrų, švarų ir atitinkantį higienos normas vandenį baseine užtikrina cheminės vandens priežiūros priemonės, bei reikalingas pH lygis vandenyje. Todėl būtina periodiškai atlikti baseino vandens tyrimus, nustatyti trūkstamas chemines vandens priežiūros priemones ir paskaičiuoti bei sudozuoti reikalingą jų kiekį į baseino vandenį.

Tai galima atlikti rankiniu būdu, naudojant pH ir chloro lygiui vandenyje nustatymo specialius testerius, tačiau šį sudėtingą vandens priežiūros procesą gali atlikti ir vandens priežiūros priemonių dozavimo stotelės. Šios stotelės periodiškai atliks visus reikalingus vandens priežiūros priemonių esančių vandenyje lygio matavimus ir sudozuos reikalingą jų kiekį į baseino vandenį.

Vandens lygio kontrolės sistemos. Vandens nugaravimas baseine yra neišvengiamas procesas, todėl vandens lygį baseine reikia stebėti.

Esant nepakankamam vandens lygiui, gali būti pažeisti baseino įrangos komponentai. Nuo galimų šios įrangos pažeidimų ir gedimų veiksmingai apsaugos automatinė vandens lygio kontrolės sistema, valdanti ir užtikrinanti būtiną vandens lygį Jūsų baseine. Esant nepakankamam vandens lygiui, papildyti baseiną galima ir rankiniu būdu.

UV sterilizatoriai ir ozonatoriai

Įsirengiant bet kurio tipo baseiną, rekomenduojame įsigyti UV sterilizacijos sistemą. Ši sistema susideda iš ozonatoriaus, UV-C sterilizatoriaus ir vario elektrolizės įrenginio junginio. Jos dėka galėsite naudotis baseinu naudodami apie 80 proc. mažiau chloro ir/arba kitų dezinfekcijai skirtų chemikalų. Turėsite nepriekaištingai skaidrų ir švarų vandenį, kuris atitiks visas higienos normas bei reikalavimus.

Kaip žinoma, chloras užkerta kelią bakterijų dauginimuisi baseine, tačiau turi ir nepageidaujamą šalutinį poveikį chloruotame vandenyje besimaudantiems žmonėms, pvz.: odos suerzinimas, gėlimas, krauju pasruvusios akys, poveikis bronchams bei chloro kvapas patalpoje. Taip pat, chloras pavojingas vaikams ir asmenims, sergantiems kvepavimo takų ligomis (pvz.: astma).

Kaip alternatyvą, užsakovams galime pasiūlyti vandens ozonatorius, turinčius UV sterilizatorius. Ozonas – tai triatomis deguonis (O3). Ozonas ypač veiksmingai sunaikina ir oksiduoja pelėsius, bakterijas bei virusus. Kai ozonas baigia savo darbą, jis nepalieka šalutinių produktų baseine, kadangi pavirsta deguonimi.

Ozonas efektyviai sunaikina ne tik mikro organizmus, bet ir į vandenį patekusius kosmetiką, šlapimą, prakaitą, kūno aliejus bei odos kremus. Tad baseino vanduo išlieka skaidrus ženkliai ilgiau. Jei įrengiate privatų baseiną, ozonatoriaus/UV sterilizatoriaus pasirinkimas yra opcija ir priklauso nuo Jūsų pageidavimų bei biudžeto. Visuomeninės paskirties baseinuose jie yra privalomi pagal baseinų statybos ir naudojimo standartą.

 Baseino apšvietimas

 Jei siekiate, kad Jūsų baseinas atrodytų įspūdingai, įrengsime jame bet kurio tipo povandeninį baseino apšvietimą. Baseino apšvietimui dažnai naudojami 50-300 W/12 V galios halogeniniai žibintai. Jie gali būti vienspalviai, spalviniai ar daugiaspalviai, o jų šviesos srautą ir žaismą galite valdyti patogiu ir praktišku nuotolinio valdymo pultu.

 Šiuo metu baseinų savininkams siūlome ir povandeninį LED apšvietimą, kuris yra ženkliai ekonomiškesnis ir suteikia platesnes funkcines galimybes.​

Baseinų šildymas
Drėgmės surinkėjai
 UV-sterilizatoriai  Baseinų apšvietimas

Hidromasažinė įranga

Jau seniai yra žinoma apie vandens ir plaukimo baseino teikiamą naudą žmogaus sveikatai. Tačiau mažai kas žino, kad net nedidelis plaukimo baseinas gali tapti ne tik laisvojo plaukimo, bet ir terapinių vandens procedūrų šaltiniu.

Hidromasažiniai purkštukai, geizeriai, hidromasažiniai gultai, hidromasažiniai siurbliai ir panašios modernios vandens masažo sistemos montuojamos, praktiškai, į bet kokio tipo baseiną. Hidromasažinė baseino įranga montuojama ne tik viešosios paskirties baseinuose, tačiau tampa vis populiaresnė ir privačiuose baseinuose.

Kopetėlės, turėklai

Patogiam irsaugiam įlipimui į plaukimo baseiną ir išlipimui iš jo, siūlome nerūdijančio plieno baseino kopėtėles, o baseinams su įrengtais laipteliais – nerūdijančio plieno baseino turėklus.

Kopetėlių pakopų skaičių galite pasirinkti, priklausomai nuo baseino gylio, o turėklus galite pritaikyti arba specialiai pagaminti bet kokių formų baseino laipteliams. Baseinų kopetėlės ir baseinų turėklai gaminami iš ypač patvaraus, ilgaamžio ir atsparaus baseino chemikalams nerūdijančio plieno AISI 314, AISI 316 ir AISI 324.

Vandens kaskados

Dabar ir privatūs lauko ar vidaus baseinai gali tapti nedideliu privačiu vandens pramogų parku. Net ir nedideliuose plaukimo baseinuose papildomai yra montuojamos vandens atrakcijos.

Vandens kaskados, vandens patrankos, prieššsrovės, oro geizeriai iš dugno ir kitos vandens atrakcijos lengvai integruojamos į bet kokio tipo baseiną. Vandens atrakcijos suteiks dar daugiau naudos Jūsų sveikatai ir pasitenkinimo, leidžiant laiką baseine.

Baseinų priedai ir aksesuarai

Baseinų priedai skirti Jūsų saugumui, patogumui ir maloniam poilsiui:

 • Lauko dušai;
 • Šokinėjimo lentos;
 • Vandens čiuožyklos;
 • Persipylimo grotelės;
 • Apsauginės tvorelės;
 • Plaukimo linijos;
 • Gultai ir lauko baldai.
Hidromasažinė įranga
Vandens kaskados
 Kopetėlės, turėklai  Baseinų aksesuarai

Čia nepaminėtą baseinų įrangą rasite, apsilankę mūsų elektroninėje parduotuvėje Baseinuiranga.eu

.

Konsultacija, projektavimas, įrengimas ir priežiūra

Nedelskite ir nedvejokite. Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę baseinų įrangą, priedus ir medžiagas, apšvietimo sprendimus ir kt. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą bei sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

Siūlome ir atskirus baseino statybos ir/arba montavimo darbus, ir visapusišką kompleksinį visų tipų baseinų sutvarkymą ir profesionalią priežiūrą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius bei baseino rūšį ir dydį.

Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių baseino projektavimo, statybos ir priežiūros klaidų bei ženkliai sutaupysite lėšų ir laiko.

Profesionali konsultacija