GAUTI PASIŪLYMĄ!

Įvairių tipų baseinų, pirčių, fontanų, tvenkinių įrengimas ir priežiūra.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

  • konsultuojame,
  • projektuojame,
  • statome, renovuojame,
  • įrengiame,
  • montuojame ir prižiūrime.

 

SPA baseinai

SPA baseinai, jų veikimas ir pasirinkimas

Ne veltui hidromasažiniai baseinai vadinami tiesiog SPA (lot. Sanus Per Aqua – sveikata per vandenį). Vandens terapijos nauda sveikatai pastebėta ir žinoma jau tūkstančius metų.

Daugelio šalių mokslininkai jau seniai įrodė, jog hidromasažo procedūros ir SPA procedūros pasižymi gydomuoju poveikiu ir palankiai veikia kraujo apytakos sistemą, raumenis, sąnarius, kvėpavimo takus, virškinimo traktą bei kitus kūno organus.

Brolių Jakuzzi išradimas

Hidromasažinių baseinų ir sūkurinių vonių atsiradimą sąlygojo jau seniai pastebėtos gydomosios vandens masažo savybės. Išliko daug liūdijimų apie karštų vandens srovių naudojimą gydant įvairias ligas senovės Graikijoje ir Romoje. Tiesa, tos srovės kildavo iš natūralių gamtos šaltinių.

Bandymai sukurti dirbtines tokio pat poveikio vandens sroves vyko ilgą laiką, tačiau tik XX a. technologijų raida ir pasiekimai leido sukurti mūsų dienomis naudojamas hidromasažines vonias. Pirmoji šiuolaikinė vandens masažo sistema atsirado tik 1956 metais Kalifornijoje, JAV, kurios prototipą sukonstravo išeiviai iš Italijos broliai Jakuzzi, kuomet vieno iš brolių sūnus susirgo reumatiniu artritu.

vandens masažo veikimo principas, pasireiškęs vandens susimaišymu su oru, kuris burbuliukų pavidalu masažuoja kūną, tuomet buvo didelė techninė naujovė. Ši sistema buvo sėkmingai pritaikyta buitinėms vonioms ir netrukus kompanija Jacuzzi & Brothers pasiūlylė savo išradimą sveikatingumo centrų, viešbučių ir prabangių kotedžų rinkoms. Brolių Jacuzzi kompanija Jacuzzi Ltd. sėkmingai gyvuoja iki šiol.

Vis gi, pradžioje šios burbulinės vonios buvo tik prabangaus gyvenimo dalis. XXI a., techninės pažangos, konkurencijos ir serijinės gamybos dėka, SPA baseinai ir vonios yra pilnai prieinamos vidutines pajamas turintiems žmonėms.

SPA baseino veikimo principas

Hidromasažinės vonios sistema, kaip ir jos valdymas, nėra ypač sudėtingi. Sistemos darbo metu, vandens masažo (angl. whirlpool) purkštukai purškia suspaustą vandenį į tam tikrus kūno taškus, o oro masažo (angl. airpool) galvutės, įrengtos vonios dugne, kuria oro burbuliukų sroves iš apačios.

Abiems vandens ir oro srautams susijungus, gaunamas didelio gydomojo poveikio hidromasažinis turbo efektas (angl. turbo pool effect/turbo whirpool effect). Norėtume atkreipti dėmesį, kad vandens masažą galima varijuoti srovės stiprumu, paskirstymu tarp galvučių bei srovės dažnumu.

Šiuo metu daugelis Europos baseinų gamintojų siūlo net iki pusės šimto skirtingų masažo režimų ir plačias šių vonių modelių variacijas ir funkcijų opcijas, todėl hidromasažinio SPA baseino ar burbulinės vonios pasirinkimas turi būti iš anksto apmąstytas ir suplanuotas.

Tinkamo SPA baseino pasirinkimas

Suprantama, kad hidromasažinių baseinų modelių ypatumai, įskaitant medžiagų ir korpuso kokybę, įrangos bei masažo galimybes, nulemia SPA baseino kainą. Nekalbėdami apie atskiro modelio pranašumus ar trūkumus, norėtume išskirti keletą pasirinkimui svarbių aspektų.

Pirmiausia, patartume pasidomėti, iš kokios medžiagos pagaminta hidromasažinė vonia ar SPA baseinas. Dažniausiai tokios vonios gaminamos iš akrilo, skaidraus akrilo, emaliuoto plieno arba kvarcito. Kartais gamybai naudojama ženkliai pigesnė medžiaga  – ABS polimeras, tačiau jos neįmanoma kokybiškai atnaujinti.

Hidromasažinio SPA baseino matmenys turi būti suderinti su patalpos ar sklypo dydžiu bei atitikti Jūsų poreikius ir lūkesčius. Šie baseinai/vonios gali būti ir mobilios, ir stacionarios, kilnojamieji SPA ir įleidžiami SPA, todėl, renkantis konkretų modelį, reikėtų apmąstyti patalpos panaudojimo specifiką ir galimus iššūkius bei ilgalaikės priežiūros perspektyvą. Atsižvelgiant į Jūsų poreikius ir lūkesčius, išties svarbu numatyti reikiamą hidromasažo vietų skaičių.

Didesnėse voniose gali būti įrengta net iki 8 vietų, skirtų tiek sėdėjimui, tiek gulėjimui. Paprastai, pirkėjas gali užsakyti bet kokią jų kombinaciją. Be to, reikėtų nepamiršti vonios gylio svarbos ir pranašumų. Daugumos hidromasažinių vonių gylis būna nedidelis, vandens užpilama tik iki 40 cm aukščio. Tačiau žinomi gamintojai ir rinkos lyderiai siūlo daug gilesnių, net iki 80-90 cm gylio, SPA baseinų ir vonių modelių.

SPA baseino valdymas

Renkantis hidromasažinę vonią svarbu žinoti, kokiu būdu ją valdysite. Šiuolaikinės vonios ir SPA baseinai valdomi krašto įmontuotu (integruotu) pultu, nuotoliniu pultu, išmaniuoju telefonu arba mechaniškai rankiniu būdu. Patariame išsiaiškinti, kiek galimų masažo variantų joje bus užprogramuota, kiek ir kokių masažo purkštukų sumontuota.

Priklausomai nuo hidromasažinės vonios modelio ir užsakovo poreikių, galime pasiūlyti visą eilę SPA masažo programų; tiek plastikinius purkštukus, tiek nerūdijančio plieno purkštukus bei įvairias jų kombinacijas.

Norėtume atkreipti dėmesį į tai, kad verta rinktis ne mažesnį nei 800 W galios hidromasažinės baseino/vonios siurblį. Kaip taisyklė, silpnesni varikliai, dėl anksčiau neplanuotos didesnės apkrovos, tarnauja trumpiau. Taipogi, hidromasažinėse voniose nepatartina praustis, įjungus masažo srovę.

Priešingu atveju, nešvarus ir muiluotas vanduo gali užkimšti srovių generavimo sistemos komponentus. Vis gi, net naudojantis hidromasažine vonia pagal nustatytas instrukcijas, ją būtina reguliariai ir tinkamai dezinfekuoti ir išvalyti. Teisingai naudojamas SPA baseinas ar hidromasažinė vonia tarnaus ženkliai ilgiau, suteiks Jums ne tik atpalaiduojantį masažą, bet ir gydomąjį poveikį, ir gerą miegą, ir puikią nuotaiką.

Praktiški SPA baseinų priedai

Apšvietimas ir audio įranga

Mėgavimąsi vandens malonumais efektą hidromasažinėje vonioje gali praturtinti specialus jos apšvietimas ir šiuolaikinė audio įranga. Klientams siūlome vienos arba kelių spalvų baseino apšvietimą arba chromoterapijos sistemą, kurios spalvų ryškumas bei intensyvumas reguliuojamas pagal besimaudančiųjų užgaidas ir poreikį.

Taip pat, rekomenduojame neatsisakyti audio įrangos, leisiančios klausytis Jums patinkančios muzikos, taip veiksmingai padidinant atpalaiduojantį bei gydantį vandens procedūros efektą.

Laiptukai

Prie SPA baseino ar hidromasažinės vonios siūlome įrengti jai tinkamus ir praktiškus laiptukus, kuriais žymiai patogiau ir saugiau į ją įlipti ir išlipti. Laiptukus priderinsime prie konkrečios baseino/vonios spalvos bei pageidaujamo aplinkos dizaino atspalvių.

SPA baseino uždanga

Hidromasažinės vonios dažnai naudojamos skirtingose SPA kombinacijose, todėl uždengti jas siūlome specialia uždanga arba SPA baseino dangčiu, kuri tvirtinama prie krašto. Tokios uždangos yra lengvai uždedamos ir nuimamos, jos pilnai apsaugo hidromasažinę vonią/baseiną nuo nešvarumų patekimo ir ženkliai sumažina šilumos praradimą, tai gi ir eksploatacijos kaštus.

Kas lemia SPA baseino kainą? 

Kaip jau minėta, atskirų hidromasažinių SPA baseinų ir vonių modeliai bei jų ypatumai, medžiagų ir korpuso kokybė, hidromasažinės įrangos bei masažo funkcijų kiekis ir įvairovė tiesiogiai įtakos įtakos kiekvieno konkretaus modelio kainą.

Dažnai praktikoje pasitaiko, kad SPA baseinų pardavėjai siūlo jau sukomplektuotus šių hidromasažinio SPA modelius, tačiau jų funkcionalumas gali neatitikti Jūsų poreikių ir norų, o kiekvienas nereikalingas priedas neišvengiamai padidina modelio kainą.

Tai žinodami, mes klientams ir užsakovams suteikiame nemažą pasirinkimo laisvę ir, daugeliu atveju, galimybę patiems susikomplektuoti norimą SPA baseino variantą, jo spalvą ir hidromasažo procedūrų priedus pagal būtent Jūsų poreikius, lūkesčius ir biudžetą.

.

Konsultacija, projektavimas, įrengimas ir priežiūra

Nedelskite ir nedvejokite. Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę baseinų įrangą, priedus ir medžiagas, apšvietimo sprendimus ir kt. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą bei sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

Siūlome ir atskirus baseino statybos ir/arba montavimo darbus, ir visapusišką kompleksinį visų tipų baseinų sutvarkymą ir profesionalią priežiūrą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius bei baseino rūšį ir dydį.

Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių baseino projektavimo, statybos ir priežiūros klaidų bei ženkliai sutaupysite lėšų ir laiko.

Profesionali konsultacija