GAUTI PASIŪLYMĄ!

Įvairių tipų baseinų, pirčių, fontanų, tvenkinių įrengimas ir priežiūra.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

  • konsultuojame,
  • projektuojame,
  • statome, renovuojame,
  • įrengiame,
  • montuojame ir prižiūrime.

 

Fontanai

Fontanai, jų įranga ir priežiūra

Fontanas lotynų kalba reiškia šaltinis, versmė (lot. fontis). Nuo seniausių laikų įvairių formų ir dydžių fontanai puošia daugumos pasaulio miestų aikštes bei namų kiemus. Fontanai buvo sukurti ne tik tam, kad būtų galima grožėtis šaunančia ar žaidžiančia vandens srove, tačiau jie veiksmingai gaivina aplinką ir kūną bei leidžia patirti sąlytį su gamta.

[ultimate_heading alignment=”left” el_class=”title-block” margin_design_tab_text=””]

Lauko fontanai

[/ultimate_heading]

Lauko fontanas yra ypatinga gyvenamosios aplinkos dizaino detalė, puošianti daugumos pasaulio miestų aikštes, rūmų, savivaldybių pastatų bei privačių namų kiemus. Lauko fontanai gali būti: statiniai fontanai, dinaminiai fontanai, šokantys muzikiniai fontanai, plaukiojantys fontanai.

Plačiau
[ultimate_heading alignment=”left” el_class=”title-block” margin_design_tab_text=””]

.

Vidaus fontanai

[/ultimate_heading]

Lauko fontanai, yra prieinami ne kiekvienam, ne tik dėl jų kainos, bet ir sklypo bei vietos jame stokos. Tuo tarpu interjeriniai, arba vidaus fontanai, gali būti įrengiami net ir nedidelėje atskiro buto, ar kambario erdvėje.

Plačiau

.

Fontanų paskirtis

Nuo seniausių laikų fontanai daugiausia susiję su praktine paskirtimi – tai vandens atvedimas į tą vietą, kur gyvena žmonės. Kita vertus, mes fontaną suprantame truputį kitaip – kaip kažką, kas atspindi gyvenimo džiaugsmą, prabangą, kartais netgi pažymi savininko statusą.

Šiuolaikinis žmogus fontaną ir asocijuoja su ta pramogine ir reprezentacine funkcija. Klausti, kam reikalingi fontanai, praktiškai tas pats, kaip klausti, kam žmonijai reikalinga muzika, džiaugsmas, pramogos ir apskritai grožis gyvenamojoje aplinkoje.

Lietuvoje fontanai buvo pradėti statyti tik renesanso laikotarpiu. Ilgą laiką juos pajėgdavo įsirengti tik turtingi  ir pasiturintys šalies gyventojai. Tačiau mokslo ir technikos pažanga juda į priekį ir dabar vis daugiau miestų, savivaldybių, sodybų ir privačių namų šeimininkų Lietuvoje, sekdami Vakarų Europos pavyzdžiu, papuošia aplinką, įsirengdami skirtingo tipo ir dydžio fontanus.

Fontanų klasifikacija

Fontanai gali būti klasifikuojami skirtingai. Tačiau, dažniausiai, jie klasifikuojami pagal srovės kilmės šaltinį, t. y. į natūralius fontanus ir dirbtinius fontanus.

Natūraliems fontanams sąlygas sudaro vandens spaudimas tam tikroje grunto dalyje, kuris sąlygotas natūralaus ilgalaikio geologinio landžafto formavimo proceso, o dirbtinių fontanų srovės srauto atsiradimą, formavimą ir palaikymą užtikrina speciali įranga, sukurta žmogaus.

Tvenkiniai-tvenkiniu-iranga-aplinka

Pagal įrengimo vietą, fontanai skirstomi į interjerinius fontanus ir eksterjerinius fontanus. Taip pat, pagal vandens srovę ir apšvietimą formuojančios įrangos darbo ypatumus – į statiškus fontanus ir žaidžiančius (arba šokančius) fontanus.

Norėtume atkreipti dėmesį į tai, kad net ir pats paprasčiausias fontanas yra pakankamai sudėtingas hidrotechninis įrenginys, todėl bet kurio tipo fontano įrengimas turi būti patikėtas specialistams.

Fontanų konstrukciniai elementai

Fontaną sudaro trys pagrindiniai konstrukciniai elementai: vandens rezervuaras, fontano purkštukai ir fontano vandens siurblys. Likusieji konstrukciniai elementai yra papildomi ir pasirenkami Jūsų pageidavimu.

Tai skirtingos paskirties fontano puošybos bei aptarnavimą užtikrinantys elementai, kurių pasirinkimas priklauso nuo užsakovo norų, lūkesčių, finansinio biudžeto ir vietovės specifikos, kurioje bus įrengtas fontanas bei kitų aplinkos ypatumų.

Fontanų įrengimo vieta

Fontanai gali būti įrengiami įvairiose, tiek namo interjero, tiek ir pastato eksterjero vietose. Paprastai klientai nori turėti fontaną, kaip interjero detalę svečių priėmimo patalpoje, arba prieš pagrindinį namo fasadą esančiame sklypo plote, tačiau vis dažniau mums tenka įrengti fontanus tvenkiniuose, baseinuose ir ežeruose.

Norėtume akcentuoti, kad didesnio gylio vandens telkiniuose įrengiame plaukiojančius fontanus. Plaukiojantys fontanai gali būti sumontuojami tiek laikinai atskiram renginio išskirtiniam papuošimui (pvz.: vestuvėms, jubiliejams, miesto ar įmonės šventėms ir pan.), tiek ir nuolatiniam veikimui visą šiltąjį metų laikotarpį.

Fontanų formų kompozicijos

Šiuolaikinė fontanų įranga leidžia sumontuoti skirtingų dydžių ir formų fontanų kompozicijas, kurias, priklausomai nuo atskiro sumanymo, gali sudaryti viena ar kita purkštukų, siurblių, vandens tiekimo ir vandens lygio kontrolės ir valdymo sistema.

Kiekviena fontanų kompozicija gali turėti net kelias, susijusias su purkštukų tipu bei sumontavimo aukščiu, variacijas. Užsakovams siūlome visą eilę geros kokybės purkštukų tipų, formuojančių įvairaus intensyvumo ir formos vandens sroves.

Fontanų dekoravimas

Taip pat, klientams siūlome platų fontanų skulptūrų bei kito pobūdžio dekoro spektrą, tuo pačių akcentuodami atskiro fontano apšvietimo svarbą. Fontano apšvietimą parenkame pagal kliento norus ir galimybes, įrengiamo fontano bei fontano aplinkos ypatumus.

Kartais gali pakakti tik fontano detales paryškinančio apšvietimo, kartais sukuriame sudėtingą, daugiaspalvį pulsuojančios šviesos kompoziciją. Šviesos efektas anksčiau buvo kuriamas skirtingų dydžio ir galios žibintų dėka, dabar senuosius žibintus keičia naujos kartos ekonomiški LED šviestuvai ir LED apšvietimo sistemos, užtikrinančios plačios apšvietimo dizaino, tekstūros bei spalvų gamos galimybes.

Fontanų priežiūra

Visų tipų ir dydžių fontanai reikalauja pastovios ir, dauguma atveju, profesionalios priežiūros. Užtikrinant fontanų, techninių ir higienos reikalavimų vykdymą ir atitikimą, periodiškai privalu atlikti fontanų techninę profilaktiką.

Reguliariai ir tinkamai tikrinama fontano įranga, vandens purkštukai, el. maitinimo kabeliai bei kt. Jų vanduo turi būti filtruojamas bei dezinfekuojamas specialiomis cheminėmis priemonėmis, kurias galite pasirinkti ir įsigyti mūsų tinklalapių asortimente.

Fontanų įrengimas

Fontanų įrengimas ir jų technologijos toliau tobulėja, leisdamos realizuoti net pačias išskirtiniausias užsakovo idėjas. Turime sukaupę nemažą patirtį visų tipų lauko ir vidaus fontanų įrengime, todėl atsižvelgdami į Jūsų norus patarsime, suprojektuosime ir kompleksiškai įrengsime bet kurio dydžio ir bet kokios formos fontaną tiek lauke, tiek namų vidaus aplinkoje.

.

Konsultacija, projektavimas, įrengimas ir priežiūra

Nedelskite ir nedvejokite. Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę fontanų įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus ir kt. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą bei sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

Siūlome ir atskirus fontanų priežiūros ar valymo darbus, ir visapusišką kompleksinį fontanų sutvarkymą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, turimo sklypo išplanavimą bei aplinkos dizainą.

Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių fontano projektavimo, montavimo ir priežiūros klaidų bei ženkliai sutaupysite lėšų ir laiko.

Profesionali konsultacija